Kto z nich może się pochwalić piłkarskim hitem?

13 czerwca 2018

Już za moment będziemy pasjonować się rozgrywkami piłkarskiego mundialu w Rosji. Z całą pewnością nie wszyscy artyści Prestige MJM są fanami futbolu, ale jest coś, co ich łączy! To występy na stadionach – największych i najpiękniejszych arenach futbolowych na świecie. Niektórzy z nich śpiewali także podczas wielkich imprez piłkarskich! Swój hit „Colors” na moskiewskich Łużnikach już w czwartek zaprezentuje także Jason Derulo, który w październiku przyjedzie z jedynym koncertem do Warszawy!

 

Niespełna trzy tygodnie temu energetyczny hit „Seven Nation Army” w wykonaniu 2Cellos, niedawnej gwiazdy dwóch koncertów w ERGO ARENIE I TAURON Arenie Kraków, towarzyszył ceremonii finałowej Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Obaj muzycy założyli na tę okoliczność koszulki zespołów, które ze sobą rywalizowały: Realu Madryt i Liverpool'u. Nie kryli przy tym ogromnej ekscytacji z udziału w tak prestiżowym wydarzeniu.

 

 

Wielu artystów występujących w naszym kraju łączy piłka nożna. Bryan Adams – wokalista, który był m.in. w 2011 w Rybniku i rok później w Poznaniu, zaśpiewał wspólnie z Andreą Bocellim na charytatywnym koncercie wieńczącym mundial w RPA w 2010 roku. Swojej przeogromnej miłości do futbolu niewidomy tenor nigdy nie ukrywał. Powszechnie wiadomo, że jest on wielbicielem angielskiej drużyny Leicester City. Dwa lata temu zapowiedział nawet włoskiemu trenerowi, że jeśli „jego” piłkarze zdobędą tytuł mistrzów Anglii, on sam dla nich zaśpiewa. A że miano najlepszych zyskali jeszcze przed finałem, toteż słowa Andrea dotrzymał i na King Power Stadium zaśpiewał tuż po ostatnim meczu angielskiej ekstraklasy. Komplet widzów, około 32 tysiące fanów, usłyszało wówczas osławione „Nessun Dorma” w wykonaniu Bocellego, „a kibicom i piłkarzom… odebrało mowę” – jak to wspominały media w Polsce. Światowej sławy tenora zobaczymy w przyszłym roku znowu w Polsce i to na… piłkarskiej arenie! Tym razem artysta wystąpi na INEA Stadionie w Poznaniu podczas koncertu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

 

 

 

Wśród artystów, którzy występowali w Polsce na zaproszenie Prestige MJM, są i tacy, którzy mieli także oficjalne piosenki i hymny Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W 2002 roku, podczas mundialu rozgrywanego w Korei Południowej i Japonii takim utworem było „Boom” w wykonaniu Anastacii. Artystka koncertowała w naszym kraju po raz pierwszy w kwietniu 2015 roku w „Stodole”, gdzie dała niezwykle energetyczny popis swoich umiejętności wokalnych.

 

 

Pierwszy raz do Polski przyjechał w 2012 roku – a później jeszcze trzykrotnie – międzynarodowy kwartet Il Divo, który za kilka dni wystąpi także w Poznaniu na Ostrowie Tumskim podczas plenerowego koncertu na 1050-lecie Archidiecezji Poznańskiej. Piosenka „The Time of Our Lives” zaśpiewana wspólnie z Toni Braxton była oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku w Niemczech. Czy tę balladę usłyszymy 22 czerwca na jubileuszowym wydarzeniu? Kto nie może tego sprawdzić w Poznaniu, będzie mógł zobaczyć transmisję w telewizyjnej „Jedynce” tego samego dnia!

 

 

Oficjalny utwór FIFA śpiewany był także przez divę światowych scen – Jennifer Lopez. Artystka, która po raz pierwszy w Polsce gościła na zaproszenie Prestige MJM na PGE Arenie w Gdańsku w 2012 roku, zaśpiewała piłkarski kawałek „We Are One (Ole Ola)” wspólnie z raperem Pitbullem i brazylijską piosenkarką Claudią Leitte. Był on oficjalnym utworem ostatniego mundialu w Brazylii. Ta dynamiczna, wręcz ognista piosenka z wykorzystaniem rytmów znanych z najsłynniejszego karnawału w Rio, zaśpiewana była podczas ceremonii otwarcia mundialu, który ostatecznie  zakończył się tryumfem reprezentacji Niemiec.

 

 

Kawałkiem, który w tym roku ma poderwać wszystkie reprezentacje piłkarskie do walki o
mistrzostwo świata w Rosji, jest utwór Jasona Derulo pt. „Colors”. Premierę miał na początku marca i jest oficjalnym hymnem Coca-Coli na Mundial FIFA 2018. Artysta zaśpiewa go już 14 czerwca podczas oficjalnej ceremonii otwarcia turnieju na Stadionie Łużniki w Moskwie. A za cztery i pół miesiąca, 30 października wokalista zaprezentuje się polskiej publiczności na pierwszym, headlinerowym koncercie na warszawskim Torwarze.
 

 

Na koniec przeglądu artystów, którzy występowali na arenach piłkarskich nie można zapomnieć o światowej sopranistce Sarah Brightman. Wokalistka była główną bohaterką zeszłorocznego koncertu Royal Christmas Gala w łodzi. Wprawdzie nie występowała ona podczas zawodów piłkarskich, ale na olimpiadach – a jak dobrze wiemy turniej piłkarski jest jedną z konkurencji olimpijskich. Jak żaden inny artysta, Sarah została dwukrotnie zaproszona do zaśpiewania oficjalnej piosenki najważniejszych zawodów czterolecia. Pierwszy raz było to w 1992 roku w Barcelonie, gdzie wystąpiła wspólnie z innym prestiżowym artystą – Jose Carrerasem, Słynnego tenora agencja Prestige MJM zaprosiła na koncert w 2010 roku do Torunia. Po raz drugi Sarah Brightman zaśpiewała oficjalną piosenkę olimpijską podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku. 

 

 

Na koncerty Jasona Derulo – 30 października w COS Torwar oraz Andrei Bocellego 11 maja 2019 roku na INEA Stadionie w Poznaniu można kupować bilety za pośrednitwem stron: bilety.imprezyprestige.com oraz eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik.