21 maja 2012

Prezentujemy sylwetki zespołów, które wystąpią jako support przed koncertem Guns N` Roses na Stadionie Miejskim w Rybniku. 

Bloo to pop-rockowa formacja, która zyskała dużą popularność po nagraniu utworu "Jak dwa oceany", którym wywalczyła III miejsce w prestiżowym konkursie Polskiego Radia „Przebojem na antenę” w sierpniu 2011 roku. Muzycy mają na koncie występy w stacjach TVP, TVS, POLSAT, oraz na ogólnopolskich festiwalach muzycznych m.in. Rockstars Festival – Spodek 2011 czy Rock Trendy Festiwal. Obecnie Bloo skupia się na regularnych występach na żywo, grając każdego miesiąca kilka koncertów. Punktem wyróżniającym Bloo na polskiej scenie muzycznej jest charyzma muzyków z wokalistą „Ostrym” na czele. W tym roku grupa zanotowała kolejny znaczący sukces, ponieważ jej główny przebój "Jak dwa oceany" uplasował się na pierwszym miejscu listy przebojów Polskiego Radia Katowice. W zeszłym roku podobne wyróżnienie spotkał utwór "Niespokojnie".

Skład zespołu:

Dawid "Ostry" Ostrzołek – wokal
Krzysztof "Wołek" Wołoszyn – bass
Krzysztof "Gała" Gałuszka – perkusja
Wojtek vel Brylant – gitary
Rafał Cieślak – gitary
“Jasiu” Łyźniak – gitara

Symetria to połączenie autorskiej poezji śpiewanej, rock'n' rolla i ciężkich gitar elektrycznych. Jak przekonują członkowie zespołu, najważniejsza jest dla nich chwila tu i teraz, wyzwania, charakter i człowieczeństwo. Zespół ma na swoim koncie dziesiątki koncertów z polskimi gwiazdami rocka. Poza tym, Symetria występowała i zdobywała nagrody na wielu festiwalach. Do tej pory zespół nagrał dwie płyty: "Primodium" i "Niewolnicy Wolności". Grupa oficjalnie powstała 5 maja 2005 roku. Nieco później w głowach twórców zrodziła się nazwa zespołu Symetria, która idealnie pasuje do gatunku tworzonej muzyki. Pierwszy album powstał na początku 2009 roku i został zatytułowany "Primodium". Zespół szybko wyruszył w trasę koncertową i w trakcie jej trwania jego utwory zyskiwały coraz większą popularność. Drugi album "Niewolnicy Wolności" to stosunkowo nowa produkcja, która ujrzała światło dzienne 10 października 2011 roku. Obecnie trwa promocja tej płyty. Krążek zbiera bardzo pozytywne recenzje.

Skład zespołu:

Grzesiek Żygoń – wokal
Dominik Stypa – gitara prowadząca
Wojtek Mrówka – gitara rytmiczna
Damian Bonczek – perkusja
Konrad Konopka – gitara basowa


Zespół Symetria

Złe Psy to grupa, której założycielami byli doskonale znani muzycy – Andrzej Nowak z TSA i Paweł Mąciwoda, który obecnie jest członkiem legendarnego zespołu Scorpions. Zespół bardzo szybko zdobył dużą popularność w kraju, co zaowocowało zainteresowaniem ze strony wytwórni płytowej Metal Mind Productions. W ten sposób możliwe stało się nagranie pierwszego albumu. Powstał on w 2003 roku i nosił tytuł „Forever". Płyta rozchodziła się w bardzo szybkim tempie i spotykała z wieloma pochlebnymi recenzjami w prasie muzycznej. Później Złe Psy nieco ograniczyły swoją działalność. Było to spowodowane obowiązkami Andrzeja Nowaka, który był mocno zaangażowany w tworzenie nowego albumu TSA. Zespół charakteryzuje się niesłychaną energią w trakcie koncertów. Wykonuje w całości polski program, a prezentowany styl nazywa "pitbull rockiem". W ostatnim czasie zespół Złe Psy wraz z Pawłem Baby Mąciwodą nagrał nowa płytę pt. "Polska – Urodziłem się w Polsce" (RDS Music CD004) i obecnie trwa promocja najnowszego wydawnictwa. Tytułowy utwór z najnowszego krążka znalazł się już na czołówkach kilku list przebojów w całym kraju.

Skład zespołu:

Andrzej Nowak – gitara, śpiew
Jacek Kasprzyk – gitara, śpiew
Paweł Nafus – gitara basowa
Paweł Mąciwoda (Scorpions) – gitara basowa
Michał Bereźnicki – perkusja


Zespół Złe Psy