14 marca 2018

Scorpions z Pawłem Mąciwodą, basistą urodzonym w podkrakowskiej Wieliczce, już 29 lipca zagra w Atlas Arenie! Co o naszym rodaku mówią jego koledzy z zespołu i jak spotkanie z nim wspomina Nocny Kochanek?

 

Paweł Mąciwoda do swojego CV artystycznego może wpisać współpracę z takimi tuzami jak: Pudelsi, Urszula, Michał Urbaniak, TSA czy Oddział Zamknięty. Od 2003 roku możemy już mówić o nim, jak o globalnej gwieździe.

 

– Paweł świetnie wpasował się w skład Scorpionsów. Dołączył do nas w 2003 roku, gdy nagrywaliśmy płytę „Unbreakable”, dla niego to było coś zupełnie nowego. Teraz bardzo dobrze odnajduje się w naszej stylistyce. Pamiętam, gdy graliśmy w jego rodzinnym Krakowie (…) na ekranach umieszczonych dookoła tej wielkiej areny, która wygląda jak UFO, wyświetlał się napis: Witaj, Paweł! Byłem wtedy z niego bardzo dumny i cieszyłem się, że możemy grać w jego rodzinnym mieście, w tej nowej, pięknej arenie. Myślę, że on też był bardzo dumny – powiedział Matthias Jabs w rozmowie dla lifefestival.pl

 

Klaus Maine, wokalista Scorpions, zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt koncertu w TAURON Arenie Kraków: Koncert w Krakowie był cudowny – fantastyczna arena, znakomita publiczność. Z tego, co pamiętam, gdy graliśmy „Wind of Change”, na widowni pojawiła się ogromna polska flaga. Oglądaliśmy to potem na wideo i wyglądało to naprawdę spektakularnie. To pokazuje, jak mile witani jesteśmy przez polskich fanów, wiele to dla nas znaczy. To był naprawdę cudowny moment.

 

 

Zespół gra nieprzerwanie od 52. lat i wciąż jest na fali. Sława Rudolfa Schenkera, Klausa Meine i spółki w naszym kraju jest wielka. Skąd bierze się tak duża popularność niemieckiej legendy w Polsce? To konglomerat wielu czynników. Wpływ na taki stan rzeczy ma charyzmatyczny wokalista o niepowtarzalnym i wszędzie rozpoznawalnym głosie. Nie bez znaczenia są też melodyjne piosenki, osiągające szczyty list przebojów oraz z pewnością fakt, że muzycy nie oszczędzają się podczas koncertów.

– Oczywiście wpływ na popularność tego zespołu w Polsce oraz na liczną frekwencje ma nasz rodak, basista, Paweł Mąciwoda, który już od kilkunastu lat towarzyszy niemieckiej grupie podczas koncertów i w trakcie nagrywania nowych płyt – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM

 

– Byliśmy zaszczyceni tym, że mogliśmy wystąpić na jednej scenie ERGO ARENY z legendarną grupą, jaką są Scorpionsi. Pamiętam, gdy po koncercie poszliśmy całym zespołem na spotkanie z Pawłem Mąciwodą. Przed jego garderobą, oprócz nas, czekało wiele osób z nadzieją na wspólne zdjęcie i autograf. Paweł wyszedł i zapytał: "gdzie jest zespół?". To było dla nas bardzo miłe. Pogadaliśmy dłuższą chwilę. Okazał się sympatycznym gościem i oazą spokoju – wspomina Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu Nocny Kochanek, który wystąpił jako support przed ubiegłorocznym, grudniowym koncertem Scorpions.

 

 

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.