Kraków w objęciach “Czułych strun”. Natalia Kukulska oczarowała Chopinem

29 stycznia 2022

Natalia Kukulska zaśpiewała Chopina w Krakowie! Koncert “Czułe Struny” w ICE Kraków był jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, gdzie utwory wielkiego kompozytora wybrzmiały w symfonicznicznych aranżacjach ozdobionych najczulszą warstwą liryczną. Emocje zaklęte w muzyce Chopina, zinterpretowane na nowo, a także zaśpiewane przez Natalię, nigdy nie były tak namacalne! Organizatorem koncertu, który odbył się 29 stycznia 2022 roku, była agencja Prestige MJM.
 

Czułość, czułość i jeszcze raz czułość – właśnie to krakowska widownia czerpała garściami podczas sobotniego koncertu w ICE Kraków. “Czułe struny” to nie nazwa projektu rzucona na wiatr, a jego istota uchwycona w dwóch słowach. Natalia Kukulska rozpoczynając koncert wyraziła nadzieję, że publiczność wyjdzie z niego z odrobiną czułości – w rzeczywistości wszyscy słuchacze otrzymali jej ogrom! Każda nuta innowacyjnych aranżacji muzyki Chopina i każde słowo dodanej im warstwy lirycznej pełne było emocji. 

Wspaniała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą aż pięciu dyrygentów: Adama Sztaby, Krzysztofa Herdzina, Pawła Tomaszewskiego, Nikoli Kołodziejczyka i Jana Smoczyńskiego oraz niesamowicie emocjonalny wokal Natalii Kukulskiej sprawiły, że podczas całego koncertu publiczność siedziała z zapartym tchem. “Czułe struny” był koncertem, w którym muzycy wraz z widownią zjednoczyli się w przeżywaniu muzycznych wzruszeń: od poruszających utworów takich jak “Pod powieką”, przez delikatne melodie “Kogoś całkiem nowego”, po żywiołowe tytułowe “Czułe struny” czy “Zezowate szczęście”  – skomentował Janusz Stefański z Prestige MJM.

 

Widownię na sali koncertowej ICE Kraków oprócz pięknej muzyki zachwyciła także bajkowa scenografia: zdobione żyrandole zwisały nad głowami muzyków, śnieżnobiałe posągi otaczały Natalię Kukulską, która ubrana była w spektakularną, czerwoną suknie. Dosłownie każdy szczegół w tym projekcie dopracowany był do perfekcji i nadawał temu wieczorowi niepowtarzalną, szlachetną atmosferę. W takich warunkach muzyka “Czułych strun” wybrzmiała niesamowicie. Czułe melodie zagrane przez liczną orkiestrę symfoniczną karmiły widownię niepowtarzalnym bogactwem, idealnie ze sobą współgrających dźwięków.
 

Koncert w Krakowie to były niesamowite emocje, pełna sala, standing ovation po każdym bisie! Jesteśmy wszyscy przeszczęśliwi. Niesamowicie jest móc obcować z tak otwartą artystką jak Natalia. Czekamy na kolejny koncert we Wrocławiu – powiedział Nikola Kołodziejczyk po koncercie w Krakowie. 

Co wyjątkowe, słowa utworów z albumu “Czułe struny”  wybrzmiały silniej niż kiedykolwiek. Koncertowe okoliczności, pięknie nagłośniona sala i oświetlona scena pozwoliły wysłuchać muzyki w pełnym skupieniu i całkowicie zatracić się w jej świecie. Natalia Kukulska wprowadziła widownię w wyjątkową atmosferę, wkładając 100% siebie w wykonywane utwory. Każde śpiewane przez nią słowo osnute było autentyczną emocją, która momentalnie rezonowała z wrażliwością słuchaczy. Nic więc dziwnego, że koncert zakończył się owacjami na stojąco, które trwały bez końca. Prawdziwie poruszona widownia wzruszyła Natalię, o czym wokalistka przyznała na scenie. Wszyscy muzycy bardzo długo czekali, by w końcu zagrać “Czułe struny”, które Natalia nie raz nazwałą projektem jej życia, na żywo. Warto jednak było czekać, aby przeżyć tak piękny wieczór pełen emocji!
 

Koncert “Czułych strun” odbędzie się także 31 stycznia we Wrocławiu. Bilety dostępne są na: biletserwis.pl.