18 grudnia 2018

Niesamowity głos, niepowtarzalna atmosfera i uwielbienie fanów dających dowód swojego przywiązania i wreszcie on – wyczekiwany, wytęskniony i wyproszony! Josh Groban potwierdził, że warto było czekać na jego koncert w Polsce przez prawie 20 lat. TAURON Arena Kraków przeżyła podczas koncertu amerykańskiego wokalisty niesamowite chwile wzruszenia.

 

Kiedy nieco ponad trzy miesiące temu ogłoszony został pierwszy w Polsce koncert Josha Grobana, wielu jego fanów nie mogło uwierzyć w tę informację i pewnie nie wierzyło do dzisiejszego wieczoru. Trzeba też przyznać, że nieczęsto zdarza się taka determinacja. Polscy miłośnicy artysty od lat nie dawali o sobie zapomnieć organizatorom wydarzeń koncertowych w naszym kraju i systematycznie przypominali o zaproszeniu swego idola. A że czekali długo, to też zjeździli za nim niemal całą Europę. Dzisiaj, żeby w pełni poczuć odświętny charakter wydarzenia, już w samo południe polscy fani z oficjalnego fanklubu Polish Grobanites spotkali się w jednym z krakowskim lokali, by wspólnie celebrować ten czas pozostały do koncertu. Oczywiście głównym tematem spotkania był polski występ oraz wszystkie te, które już się odbyły z ich udziałem.

 

– Pomimo tego, że koncertów Josha Grobana w Polsce do dzisiaj jeszcze nie było, to jednak polskie akcenty były widoczne praktycznie na każdym koncercie w Europie. Wszędzie, gdzie jesteśmy, staramy się pokazać flagę, czy inaczej zasygnalizować swoją obecność. A Josh Groban podkreślał na spotkaniach po koncertach z nami, że to super, iż jesteśmy i zawsze zapewniał, że do nas przyjedzie. A teraz możemy powiedzieć, że byłyśmy na tym pierwszym koncercie Josha w Polsce – mówi Paulina Duszyńska, prezes Stowarzyszenia Polskich Fanów Josha Grobana – Polish Grobanites. Jej koleżanki z organizacji zapewniają, iż mimo gorącego czasu przed świętami, nie mogło ich tu nie być, bo ten koncert jest spełnieniem wieloletniego marzenia.

 

Zanim Josh Groban pojawił się na scenie, przed publicznością zaprezentował się Wishlake, czyli pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak. Młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista przedstawił kilka swoich niezwykle interesujących kompozycji. Po nim fani doczekali się swojego idola. Towarzyszyła mu orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu wspierana przez chórzystów. Oczywiście sam artysta także przywiózł ze sobą kilkunastoosobowy zespół. Wszyscy razem stworzyli niesamowitą atmosferę. Josh okazał się świetnym gawędziarzem, a nawet… gadułą! Kilka razy dziękował swoim fanom za cierpliwość, stwierdził nawet, że są najlepsi na świecie! Opowiadał też o filmach, w których grał i Krakowie, który zdążył trochę pozwiedzać.

 

Josh Groban rozpoczął koncert od utworu „Bigger Than Us” ze swojej ostatniej płyty „Bridges”, później kolejne piosenki z tego albumu przeplatał z nieco starszymi kawałkami. Artysta nie zapomniał również o wprowadzeniu publiczności w świąteczny nastrój i zaśpiewał „Christmas Song”. Świetnie wybrzmiały też przeboje „River” i „Granted”, ale chyba największe owacje zdobył monumentalny „You Raise Me Up”. Był on wyjątkowy również z innego powodu. Publiczność, wspierana przez Meloradio, które przygotowało kolorowe plansze – podniosła je w górę. Cóż było na nich napisane?  „Już za tobą tęsknimy”. Wokalista od razu tego nie widział, bo przez chwilę stał tyłem do publiki, gdy jednak się odwrócił, akcja zrobiła na nim ogromne wrażenie. Skłonił się widzom do samej ziemi, a kiedy piosenka wybrzmiała do końca – podziękował z całego serca. W finale koncertu wybrzmiały jeszcze dwa utwory: „To Where You Are” z pierwszej płyty „Josh Groban” oraz z ostatniej – wielki „Bridge Over Troubled Water” z udziałem chóru. Fani tego dnia byli przeszczęśliwi, zwłaszcza ci, dla których występ Josha Grobana był jedenastym w ich swoim życiu. Wzruszenie, łzy i emocje długo ich nie opuszczały. 

 

– Josh Groban jest kolejnym artystą, który wystąpił w Polsce po raz pierwszy na zaproszenie Prestige MJM. To wielki dla nas zaszczyt i przyjemność, a także dreszczyk emocji, że udaje nam się sprowadzać takich artystów po raz pierwszy. Przypomnę, że wcześniej, na nasze zaproszenie, do naszego kraju przyjechali: Justin Timberlake, Justin Bieber, Bon Jovi, Jennifer Lopez, Il Divo i kilkunastu innych artystów. Dzisiaj do tego grona dołącza Josh Groban, który fantastycznie śpiewa, a jego koncerty na długo zapadają w pamięć, a ten dzisiejszy występ pozostawił niezapomniane  wrażenia – stwierdził Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizowała koncert. 

 

 

Galeria