24 października 2019

Arena Gliwice już niebawem zamieni się w krainę lodu! Wszystko za sprawą światowej sławy produkcji Holiday on Ice. Na przyjazd rewii przygotowane zostanie ogromne lodowisko na płycie największej hali w Polsce. Mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy zaprezentują bajeczny spektakl na lodzie z elementami podniebnych akrobacji. Będzie go można zobaczyć po raz pierwszy w Polsce w marcu 2020 roku.

 

Serce Areny Gliwice zostanie zamrożone – i to dosłownie! Przed przyjazdem grupy Holiday on Ice w hali powstanie ogromne lodowisko, które umożliwi wystawienie czterech spektakli w ciągu trzech dni. Jego przygotowanie w Arenie Gliwice potrwa aż 48 godzin. Wszystko dzięki grupie wyspecjalizowanych techników, którzy podróżują z Holiday on Ice po całym świecie. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to dwudniowa nieustanna praca sztabu inżynierów, podczas której wykorzystuje się ogromne ilości agregatów i maszyn chłodzących. Sprzęt będzie działał nieustannie, aby utrzymać idealne warunki do powstania pokrywy lodowej. Przygotowanie gładkiej i nieskazitelnie białej tafli zajmie wiele godzin nadlewania kolejnych warstw na wcześniej zamarzniętą powierzchnię. Ostatni etap to wylewka mieszanki wody i kredy, dzięki której artyści wystąpią na śnieżnobiałym lodowisku. Taki kolor nie jest przypadkowy. Biała powierzchnia ułatwia rozproszenie blasku efektów świetlnych, a tych podczas spektakli nie zabraknie!

 

 

Produkcja Holiday on Ice to nie tylko lodowisko. W hali w Gliwicach stanie ogromna ledowa ściana, która posłuży do projekcji niesamowitych efektów specjalnych. Przy suficie podwieszone zostaną specjalne zabezpieczenia i narzędzia do podniebnych akrobacji, a w trakcie show zobaczymy hologramy i zachwycającą scenografię, która przeniesie uczestników na dwie godziny do innej rzeczywistości. Artyści skorzystają z niezliczonej ilości rekwizytów, niesamowitych ruchomych platform i ogromnych elementów scenicznych, a na lodowisku pojawiają się nawet pociągi!

 

 

Holiday on Ice znany jest też ze swoich zapierających dech w piersiach kostiumów, których podczas jednego przedstawienia podziwiać można nawet do 500 sztuk. Artyści przebierają się wielokrotnie w trakcie spektaklu, dostosowując stroje do kolejnych etapów lodowej historii. Kostiumy oślepiają widzów blaskiem oraz zadziwiają ekstrawagancją. Projektują je uznani kreatorzy mody, pracujący dla takich gwiazd jak Jennifer Lopez, Spice Girls czy Katy Perry.

 

Przez 75 lat istnienia rewii Holiday on Ice niesamowite programy prezentowało 6,5 tysiąca różnych utalentowanych łyżwiarzy i akrobatów, w tym mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy. W spektaklach w Arenie Gliwice udział weźmie ponad 40 artystów.
Dzięki nowym rozwiązaniom iluzja będzie perfekcją. Przeniesiemy Holiday on Ice na nowy poziom. Zebraliśmy międzynarodową grupę najbardziej utalentowanych osób i światowej klasy łyżwiarzy figurowych. Zarówno pary jak i soliści zaprezentują najwyższy poziom – podkreśla Kim Gavin, dyrektor kreatywny Holiday on Ice.

 

 

Spektakle SHOWTIME w wykonaniu Holiday on Ice będzie można zobaczyć w dniach 28 i 29 marca 2020 roku w Arenie Gliwice. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie www.prestigemjm.com. Istnieje możliwość zamówień grupowych w dobrych cenach z rabatami i gratisami. Przy zakupie minimum 10 wejściówek obowiązuje zniżka 15% od ceny biletów Do zamówienia dołożony zostanie jeden bilet gratis. Przy zakupie minimum 15 wejściówek –  zniżka 20% od ceny biletów plus 2 bilety gratis. Przy zakupie minimum 25 wejściówek – zniżka 30% od ceny biletów + 3 bilety gratis. Rabaty łączą się z innymi zniżkami dla dzieci i emerytów. Zamówienia grupowe należy składać pod adresem [email protected].
Na wydarzenie w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice i agencja Prestige MJM.