6 marca 2019

 (…) Przegadaliśmy czasem całą noc na temat muzyki, świata, ludzi, a ja uwielbiam z nim rozmawiać, bo jest po prostu bardzo mądry – wie jak chce żyć i co chce zrobić – opowiada Marek Niedźwiecki, znany dziennikarz muzyczny o Zbigniewie Preisnerze.
Z kolei, ceniony muzyk i kompozytor – Stanisław Soyka postrzega kompozytora jako człowieka ze stali, który sukces może zawdzięczać tylko i wyłącznie samemu sobie: – Wszystko, co umie i wszystko to, czego może używać w swoim warsztacie, nauczył się sam, a to jest rzadkie i godne podziwu.
Michał Półtorak, współpracujący z kompozytorem skrzypek, przekonuje, że Zbigniew Preisner zawsze jest ciekawy świata, wyzwań i muzyki. – Przede wszystkim jest on piekielnie ambitny, wszystko, co robi, to chce robić na poziomie światowym, a rzekłbym, że w niektórym przypadkach nawet – kosmicznym. 

 

 

Zbigniew Preisner jest kontrowersyjną postacią, a jego liczne pomysły są co najmniej oryginalne.
Na spotkanie z tym absolutnie wyjątkowym kompozytorem będzie można wybrać się jeszcze tego roku w związku z koncertem jubileuszowym organizowanym z okazji 40-lecia pracy artystycznej. W wybranych utworach wystąpią także; Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro i Edyta Krzemień. Oprawą muzyczną zajmie się Sinfonia Varsovia w towarzystwie chóru Cracow Singers, natomiast o stronę wizualną zadba Wrocławski Teatr Pantomimy. Całość opatrzona zostanie w wizualizacje dotyczące filmów, do których kompozytor stworzył muzykę. Gośćmi specjalnymi będą Jerzy Trela i Anja Rubik. Koncert Preisner's Music odbędzie się 5 października 2019 roku w TAURON Arena w Krakowie. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Prestige MJM.