27 września 2018

2 Cellos, Bel Suono, Orcheston, David Garrett – classical crossover zagościł na polskiej scenie muzycznej kilka lat temu, a nawet już się zadomowił! W poszukiwaniu nowych, świeżych dźwięków powstają projekty, których do niedawna nikt sobie nie potrafił wyobrazić. Artyści muzyki poważnej udowadniają, że nie boją się wyzwań, pokazując całe spektrum możliwości aranżacji utworów takich artystów, jak m.in. The Prodigy, ACDC, Daft Punk, Armin van Buuren, Avicii, Michael Jackson czy Maroon 5.

 

Classical crossover przyciąga tłumy fanów. Artyści klasyczni sięgają po całkowicie inne gatunki muzyczne, finezyjnie łącząc je w spójną i ciekawie wybrzmiewającą propozycję. Przed nami w Polsce dwa niezwykłe wydarzenia, które udowodnią, że muzyka nie ma granic. Mowa o projekcie Orcheston – koncercie, na którym przedstawiona zostanie historia muzyki elektronicznej w wykonaniu Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz show wirtuozów fortepianu – Bel Suono. Oba wydarzenia odbędą się w niezwykle ekskluzywnych wnętrzach ICE Kraków Congress Centre, a skierowane są do osób, które do koncertów podchodzą odważnie i nie zamykają się wyłącznie na jeden gatunek. Obydwa występy będą wielką muzyczną ucztą!

 

 

Nadchodzący Orcheston to muzyczne wyzwanie, które ma na celu przełamanie barier pomiędzy dwoma pozornie odmiennymi rodzajami muzyki. Elektroniczne utwory zostaną przearanżowane i przedstawione przez orkiestrę symfoniczną.


Inspirację do projektu artyści czerpią z kultowego wydarzenia, o którym mówi cały świat – BBC Ibiza Classics Pete Tong’a pod przewodnictwem Jules Buckley’a. Każdego roku na początku grudnia ekskluzywne wnętrza Royal Albert Hall zamieniają się w najlepszy klub w Londynie, zabierając publiczność w podróż muzyki rodem z gorącej Ibizy. Wśród utworów wykonanych przez Heritage Orchestra znalazły się dotąd: „You Got the Love” (Candi Staton), „Clubbed to Death” (Rob Dougan), „Galvanize” (The Chemical Brother), „ Running” (Jessie Ware), „Out of Space” (The Prodigy) i wiele innych. Wydarzenie zagościło już na liście najlepszych festiwali muzyki klasycznej. Projekt, jaki powstaje w Polsce, w ICE Kraków Congress Centre, w odróżnieniu od tego z Londynu, skupi się głównie na przedstawieniu historii muzyki elektronicznej. Zaprezentowane zostanie szerokie spektrum utworów zarówno tych, które wywodzą się z lat 90., jak i obecne hity. Z pewnością nie zabraknie twórczości Kraftwerk, Fairless, Armin van Buuren, Daft Punk czy Avicii. W projekt włączą się również polscy wokaliści.

 

Fani wyjątkowej twórczości muzycznej z pewnością odwiedzą ICE Kraków Congresss Centre ponownie w lutym. Dwa miesiące po wspomnianym Orchestonie do Krakowa przyjedzie trio mistrzów fortepianu, którzy o classical crossover powiedzieć mogą sporo, a zagrać jeszcze więcej! Rosyjscy artyści Vasilij Opalev, Kirill Gushin i Maxim Tarasov oprócz typowo klasycznych aranżacji Vivaldiego, Beethovena czy Bizeta, zagranych w nowatorski sposób na trzy fortepiany, sięgną również po twórczość Maroon 5, Pink Floyd, Eltona Johna, a nawet Queen.

 

 

Pianiści na scenie tworzą atmosferę wielkich koncertów, a swoją energią przypominają znany i uwielbiany w Polsce duet 2Cellos. Nic więc dziwnego, że ich przyjazd wzbudza równie ogromne emocje.

 

– Mamy to szczęście zmierzyć się z kolejnymi muzycznymi premierami. Oba wydarzenia przykuwają ogromną uwagę, a bilety cieszą się wyjątkową popularnością. To będą dwa niesamowite wieczory, których efektów sami jesteśmy ciekawi – podkreśla Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Orcheston odbędzie się 14 grudnia 2018 roku. Koncert Bel Suono zaplanowano na 15 lutego 2019 roku. Oba wydarzenia odbędą się w Krakowie w ICE Congress Centre. Bilety można nabywać poprzez stronę bilety.imprezyprestige.com. Na muzyczne premiery zaprasza agencja Prestige MJM.