19 grudnia 2017

Już dzisiaj w poznańskim kościele karmelitów odbędzie się niezwykły koncert, wieńczący charytatywną akcję Caritasu – „Wigilijna Tytka”. Wezmą w nim udział m.in. Justyna Steczkowska, Dariusz „Maleo” Malejonek, Andrzej Lampert, Maciej Balcar, Olga Szomańska, Anna Lasota, a także zespoły Audiofeels i Sound 'N' Grace. Całość zostanie zarejestrowana przez kamery telewizyjne i wyemitowana na antenie „Dwójki” w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia.

 

Przygotowania do koncertu trwają od kilku tygodni. Podobnie, jak przed rokiem, kontraktowaniem artystów zajęła się agencja Prestige MJM. Wystąpią: Justyna Steczkowska, Dariusz „Maleo” Malejonek, Andrzej Lampert, Olga Szomańska, Anna Lasota, Maja Gawłowska, Maciej Balcar, Amilcar Batista Cruz, Jacek Kowalski oraz zespoły Audiofeels i Sound 'N' Grace. Wokaliści zaprezentują się w Sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu, kościele karmelitów, o godzinie 19.00. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Piotra Deptucha.


Na program koncertu złożą się najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne, m.in. Tryumfy Króla Niebieskiego, Nie było miejsca dla Ciebie, pójdźmy wszyscy do stajenki, Gdy śliczna panna, Jezus malusieńki, Bóg się rodzi, Świąteczna piosenki o miłości, Anioł pasterzom mówił. Koncert poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz z TVP. W trakcie emisji telewizyjnej występy artystów przeplatane będą krótkimi wstawkami filmowymi, w których przedstawiona zostanie akcja „Tytka charytatywna”, prowadzona w całej Polsce przez Caritas. Zobaczymy także komu w poprzednich latach udało się pomóc, a także życzenia od artystów zagranicznych, którzy również włączyli się w to szczytne przedsięwzięcie, m.in. zespół Scorpions, niedawno występujący w Polsce na zaproszenie agencji Prestige MJM.

 

 


Koncert, który zostanie nagrany przez telewizję, odbędzie się dzisiaj, we wtorek, 19 grudnia w Sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu, kościele karmelitów, początek o godzinie 19.00. Widowisko jest biletowane, Emisję telewizyjną zaplanowano w dwóch częściach: 25 i 26 grudnia w TVP2, o godz 19.00.  Koncert organizują: Miasto Poznań, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Telewizja Polska, Caritas Poznań oraz agencja Prestige MJM.