Koncert Roda Stewarta – koncertowy niezbędnik

12 września 2013
Poniżej zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem Roda Stewarta w Rybniku. 
 
Otwarcie bram stadionu
 
Otwarcie bram Stadionu Miejskiego w Rybniku nastąpi w dniu koncertu o godzinie 16:00. 
 
Support
 
O godzinie 18:00 rozpocznie się występ supportu, którym będzie zespół Manchester. Ten koncert będzie trwał około 45 minut. Około godziny 20.00 na scenie powinien pojawić się Rod Stewart. 
 
Parkingi przy stadionie oraz na terenie miasta
 
Organizatorzy zadbali o parkingi dla uczestników imprezy. Parkin VIP zostanie zlokalizowany przy ulicy Gliwickiej 72 w pobliżu Kąpieliska Ruda. Parkingi ogólnodostępne będą znajdowały się przy tzw. Obwiedni Północnej oraz przy ulicy Rudzkiej. Pojemność obu parkingów to 3.000 miejsc. Parking rezerwowy zabezpieczony został przy ulicy ks. Groborza. Wszystkie wymienione parkingi będą w dniu koncertu płatne (10 złotych). 
 
Zmiana organizacji ruchu w mieście
 
W dniu koncertu, po godzinie 17:00 planowane jest zamknięcie ulic: Gliwicka (DK 78) – na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego, Obwiednia Północna – na odcinku od ronda Europejskiego do ronda Wielopolskiego.
 
Dodatkowa komunikacja autobusowa 
 
W dniu koncertu oraz dzień później, w niedzielę, 15 września każdy posiadacz biletu na koncert będzie mógł za darmo korzystać z przejazdów autobusami rybnickiej komunikacji miejskiej. Dodatkowe kursy autobusowe do poszczególnych dzielnic miasta uruchomione zostaną 20 minut po zakończeniu koncertu i kursować będą z przystanków przy ul. Kotucza (Rybnik Północ-Rondo Gliwickie).
 
Zakup biletów w dniu koncertu
 
W dniu koncertu będzie można nabywać bilety. Przy stadionie punkty sprzedaży wejściówek zostaną zlokalizowane w kasach od strony ulicy Żużlowej (w tym przypadku płatności będzie można dokonywać zarówno przy pomocy karty jak i gotówką). Ponadto bilety będzie można kupować w sieci salonów EMPIK oraz w sklepach MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju. Do godziny 19:00 będzie też istniała możliwość zakupu biletów poprzez internet z opcją wydrukowania biletu na własnej drukarce. 
 
Punkt reklamacji biletów
 
W przypadku jakichkolwiek kłopotów z biletami (np. problemem ze zczytaniem kodu kreskowego) należy zgłosić się do punktu obsługi klienta Eventim znajdujacego się w kasach stadionowych od strony ulicy Żużlowej. 
 
Osoby niepełnosprawne
 
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą na parkingu od strony ulicy Żużlowej. 
 
Gastronomia na koncercie
 
Przy okazji koncertu Roda Stewarta na Stadionie Miejskim w Rybniku czynne będą punkty gastronomiczne. Kilka z nich ulokowanych zostanie na murawie. Pozostałe funkcjonować będą na koronie stadionu oraz na drogach dojścia na murawę stadionu od strony ulicy Żużlowej. Będzie w nich można kupić: zapiekanki, hot – dogi, frytki, pop – corn, różnego rodzaju batony, kawę, herbatę, napoje chłodzące typu: coca – cola, sprite, nestea oraz piwo 3,5 procent. 
 
Toalety
 
W dniu koncertu toalety (typu TOI – TOI) będą czynne na koronie stadionu oraz przy wejściu na płytę boiska. Tego typu toalety pojawią sie również w pobliżu hali VIP, a także na torze żużlowym w pobliżu tzw. sektora rybnickiego. 
 
Oficjalne gadżety Roda Stewarta
 
Organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami Roda Stewarta. Będę się one znajdowały w dwóch miejscach: na koronie stadionu bezposrednio za wejściami na obiekt oraz przy wejściu na płytę boiska. W punktach sprzedaży gadżetów będzie można płacić jedynie gotówką. 
 
Czego nie można wnosić na koncert?
 
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych w tym również napojów, kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach oraz banerów. 
 
Aparaty fotograficzne
 
Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych. 
 
Punkty medyczne na stadionie
 
Na terenie Stadionu Miejskiego w Rybniku będą przygotowane dwa punkty medyczne. Pierwszy z nich będzie mieścił się na koronie stadionu na wysokosci sektora numer 16. Drugi będzie znajdowal się na wysokości żużlowego parku maszyn. 
 
Wolontariusze
 
W dniu imprezy w okolicy stadionu, a także w newralgicznych punktach komunikacyjnych miasta będzie można spotkać wolontariuszy służących pomocą w dotarciu do stadionu i odnalezieniu swojego miejsca na obiekcie.
 
Bankomaty
 
Najbliższy stadionowi bankomat znajduje się w supermarkecie Carrefour położonym 300 metrów od stadionu. 
 
Mapa stadionu w dniu koncertu [pobierz]
Rybnik – organizacja miasta w dniu koncertu [pobierz]