Koncert Pod Wieżą z największymi przebojami Jacka Cygana

31 maja 2023

CZAS NAS UCZY POGODY – to tytuł tegorocznej, piątej już edycji letniego Koncertu Pod Wieżą w Krynicy-Zdroju – ważnego wydarzenia muzycznego na południu Polski. W programie usłyszymy przeboje, do których teksty napisał Jacek Cygan. Zaśpiewają: Anna Jurksztowicz, Sławek Uniatowski, Jacek Wójcicki, francuski wokalista Chris Schittulli oraz sam autor Jacek Cygan. Koncert odbędzie się 15 lipca u stóp wieży widokowej, a bilety kupić można na www.biletserwis.pl oraz w kasach Słotwiny Arena Ski & Bike Park.

 


Program koncertu zbudowany został w oparciu o znane przeboje, do których teksty napisał Jacek Cygan. To autor warstwy lirycznej blisko dwóch tysięcy piosenek, w tym największych nagrań polskich artystów jak: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Mieczysław Szcześniak czy Edyta Geppert. Jego piosenki wygrywały Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu: „Jaka róża taki cierń”, „Diamentowy kolczyk”, „Wypijmy za błędy” – to tylko niektóre z nich. Utwór „To nie ja byłam Ewą” zaśpiewany przez Edytę Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku zdobył drugie miejsce i do dzisiaj pozostaje największym sukcesem naszego kraju w historii tego festiwalu. Piosenki napisane przez Jacka Cygana zna cała Polska. Szlagworty wielu jego utworów zaczęły żyć własnym życiem, stając obiegowymi zwrotami, które na stałe weszły języka potocznego.

 

W koncercie w Krynicy Zdroju udział wezmą gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Będą to: Anna Jurksztowicz, Sławek Uniatowski, Jacek Wójcicki, francuski wokalista Chris Schittulli oraz sam autor Jacek Cygan.
Jak co roku koncert odbędzie się w przepięknej scenerii na górnej stacji wyciągu narciarskiego i rowerowego – SŁOTWINY ARENA. Każdy koncert przygotowywany jest specjalnie na tą okazję i ma swoją tematykę i klimat. W tym roku motywem przewodnim jest twórczość wybitnej osobowości, autora tekstów, poety, prozaika, scenarzysty Jacka Cygana, którego piosenki są ponadczasowymi przebojami. Starannie dobrani artyści, gwarantują wysoki poziom artystyczny i dobrą zabawę. Będzie to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie artystyczne, pełne emocji, wspomnień, nostalgii i dobrej zabawy. Serdecznie zapraszam – mówi Wiesław Prządka, dyrektor artystyczny wydarzenia, wybitny akordeonista i bandoneonista.

 

Całość poprowadzi ulubieniec krynickiej publiczności Artur Andrus. Największe przeboje takie jak: „Dary losu”, „Wypijmy za błędy”, „Dumka na dwa serca”, „Życie jest nowelą”, „C’est la vie”, „Czas nas uczy pogody”, „Za młodzi za starzy” i wiele innych, zabrzmią w oryginalnych aranżacjach na orkiestrę symfoniczną i sekcję jazzową. Orkiestrę Silesian Art Collective poprowadzi Mateusz Walach. Sekcja jazzowa wystąpi w składzie: Piotr Wrombel (fortepian), Jacek Długosz (gitara), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Paweł Twardoch (perkusja) oraz Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne).


Piosenki z tekstami Jacka Cygana wybrzmią na wyjątkowej scenie tuż pod wieżą widokową ulokowanej na szczycie góry Drabiakówka 894 m n.p.m.  w paśmie Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim. Wydarzenie muzyczne w tak pięknych okolicznościach to gratka zarówno dla fanów krajobrazów wprawiających w zachwyt, jak i znanych piosenek śpiewanych na żywo.


Bilety na piątą edycję Koncertu Pod Wieżą pt. „Czas nas uczy pogody” do kupienia na www.biletserwis.pl oraz w kasach Słotwiny Arena Ski & Bike Park. Każda wejściówka upoważniać będzie do wejścia na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 9:00-16:00 oraz przejazdu koleją krzesełkową (w górę i w dół). Bilet należy okazać w biurze koncertu w dniu wydarzenia.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 512 409 801. Organizatorem koncertu jest Słotwiny Arena we współpracy z agencją Prestige MJM.