Koncert pod Wieżą w rytmie największych letnich przebojów

23 czerwca 2022

SUMMERTIME – to tegoroczna edycja Koncertu pod Wieżą, jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń na południu Polski. W przepięknych górach Beskidu Sądeckiego wybrzmią polskie i międzynarodowe utwory, które na zawsze wpisały się w kanon letnich przebojów. Koncert na żywo w podniebnym amfiteatrze na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) w Krynicy-Zdroju odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku. Bilety do sprzedaży trafią w poniedziałek, 27 czerwca o godzinie 10:00.

 


Przeboje lata zaśpiewane na tle przepięknych widoków Beskidu Sądeckiego na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena to propozycja na spędzenie jednego z wakacyjnych dni w Krynicy-Zdroju. Cykliczne Koncerty pod Wieżą mają swoją markę. Tym razem odbędzie się już czwarta edycja tego niesamowitego wydarzenia. Każdego roku organizatorom przyświeca inny muzyczny temat. Po przebojach filmowych, które wybrzmiały w poprzedniej edycji, tematem tegorocznego koncertu będzie SUMMERTIME, czyli najpiękniejsze przeboje lata, gorące utwory muzyki kubańskiej, romantyczne tanga kojarzone z tańcem pod gołym niebem Argentyny…


W tym roku organizatorzy Koncertu pod Wieżą zaprosili do udziału w wydarzeniu całą plejadę uznanych artystów. Listę tę otwiera Ewa Bem, która zaśpiewa m.in. tytułową piosenkę koncertu „Summertime”, a także: „Żyj kolorowo”, „Podaruj mi trochę słońca” czy „Moje serce to jest muzyk”. Patrycja i Jacek Kotlarscy przedstawią polskie przeboje kojarzone z latem, m.in.:  „Tyle słońca w całym mieście”,  „Wakacje z Blondynką”, „Historia jednej znajomości”, „Dmuchawce, latawce, wiatr” a także „Sunshine Reggae” z repertuaru Boba Marleya czy „You will never Find”, które śpiewa Michael Bublé. Podczas koncertu pojawią się także hity muzyki klasycznej. Nie zabraknie tego najbardziej reprezentacyjnego, czyli „Lata” z “Czterech pór roku” Vivaldiego w wykonaniu Marcina Suszyckiego na skrzypcach i Wiesława Prządki na akordeonie. Wybrzmi także uwertura do opery „Carmen” Bizeta – w wykonaniu Wiesława Prządki z orkiestrą, a Gosha Kowalinska zaśpiewa nieśmiertelną arię Habanery. Artystka wraz z zespołem Wiesława Prządki QUINTETO TANGO NUEVO – wykona również dwa wielkie przeboje Astora Piazzolli. Gwiazda polskiego jazzu, saksofonista Piotr Baron zaprezentuje publiczności najpopularniejsze bossanovy Antonia Carlosa Jobima, a wspólnie z Wiesławem Prządką zagrają wiązankę popularnych samb brazylijskich. W letni wieczór nie zabraknie także najgorętszych przebojów muzyki kubańskiej z filmu BUENA VISTA SOCIAL CLUB w wykonaniu Jose Torresa i jego grupy Havana Dream. 

Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Silesian Art. Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha oraz sekcja jazzowa w składzie: Rafał Karasiewicz – fortepian, Marek Piątek – gitara, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Paweł Twardoch – perkusja oraz Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne. Powierzenie kierownictwa muzycznego koncertu Wiesławowi Prządce gwarantuje wydarzeniu najwyższy poziom. Sprawne prowadzenie wieczoru z dozą wysublimowanego humoru zapewni nieodzowny Artur Andrus.

 

 

– Starannie wybrana muzyka, wykonawcy poruszający się w swoim repertuarze jak ryba w wodzie oraz zapierające dech w piersiach widoki – to znak rozpoznawczy naszych corocznych Koncertów pod Wieżą. Tutaj dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam do podniebnego amfiteatru zarówno naszą stałą publiczność jak i turystów przebywających w Beskidzie Sądeckim pod koniec wakacji – mówi Wiesław Prządka, dyrektor artystyczny koncertu.

 

SUMMERTIME, czyli Koncert pod Wieżą 2022 odbędzie się 27 sierpnia na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Bilety na to wydarzenie dostępne będą na stronie www.biletserwis.pl od 27 czerwca o godzinie 10:00 oraz w kasach Słotwiny Arena – wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.
 
Każda wejściówka upoważniać będzie do wejścia na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 9:00-16:00 oraz przejazdu koleją krzesełkową (w górę i w dół). Bilet należy okazać w biurze koncertu w dniu wydarzenia. Więcej informacji pod numerem telefonu 512-409-801. Organizatorem koncertu jest Słotwiny Arena we współpracy z agencją Prestige MJM.