Koncert Placido Domingo: Termin na prośbę artysty

14 marca 2014
27 kwietnia w Poznaniu odbędzie się koncert Placido Domingo. Co ciekawe, o taki termin tego wydarzenia zabiegał sam artysta, który bardzo chciał wystąpić w Polsce w dniu kanonizacji papieża Jana Pawła II. Z tego powodu przełożył nawet jeden ze swoich koncertów w Azji. 
 
To były szczególne negocjacje. Pierwszy raz nie musieliśmy stosować żadnych zabiegów, żeby nakłonić artystę do podpisania z nami umowy. Od razu rozmawialiśmy o szczegółach koncertu, a nie o tym, czy może on w ogóle dojść do skutku – mówi Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Miastem Poznań jest organizatorem koncertu Placido Domingo. 
 
Tak naprawdę to na prośbę artysty przesunęliśmy datę tego koncertu na dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II – dodaje Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego.
 
Hiszpański tenor zaśpiewa w stolicy Wielkopolski wiersze Karola Wojtyły z płyty "Amore Infinito". – Artysta zgodził się również zaśpiewać wspólnie z Justyną Steczkowską najsłynniejszy utwór związany z papieżem Polakiem, czyli "Abba Ojcze", który został skomponowany przez dwóch poznańskich autorów. To niebywałe – podkreśla Przemysław Kieliszewski.
 
To niesamowite, że jest na świecie wielki artysta, który czuje związek z Karolem Wojtyłą i chce wykonywać jego utwory. Wśród wielkich twórców operowych pojawią się słowa polskiego papieża. Szykuje się wielkie wydarzenie. Powiem szczerze, że byłbym gotowy pojechać na drugi koniec świata, żeby przeżyć coś takiego – wyjaśnia prezydent Poznania Ryszard Grobelny. 
 
Bilety na niezwykły koncert Placido Domingo w Poznaniu można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, ebilet.pl oraz eventim.pl, a także w salonach EMPIK, sklepach MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju. Wejściwki są też sprzedawane w kasie Teatru Muzycznego w Poznaniu.