Koncert najpiękniejszych kolęd, czyli powrót „Wigilijnej Tytki”!

17 listopada 2017

Po ubiegłorocznym sukcesie koncertu „Wigilijna Tytka”, zwieńczonym udaną akcją charytatywną, również w tym roku odbędzie się to niezwykłe wydarzenie. Wezmą w nim udział gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość zarejestrowana przez kamery TVP, wyemitowana zostanie na antenie telewizyjnej „Dwójki” w Święta Bożego Narodzenia. Koncert na żywo zobaczyć będzie można 19 grudnia w Poznaniu, a bilety są już do nabycia.

 

W koncercie przed rokiem wystąpiła czołówka polskich gwiazd, m.in. Marek Piekarczyk, Bracia Cugowscy, Pectus, AudioFeels, Eleni, Halina Frąckowiak czy Alicja Węgorzewska. Również w tegorocznej odsłonie „Wigilijnej Tytki” wezmą udział najlepsi rodzimi wokaliści i formacje muzyczne. Koncert stanowić będzie finał przeprowadzanej w całym kraju akcji Caritas Polska pod nazwą „Tytka charytatywna”.


Na program widowiska złożą się najpiękniejsze i najbardziej lubiane polskie kolędy w specjalnie przygotowanych aranżacjach. Podczas trwania koncertu, w krótkich reportażach zobaczymy także, gdzie i do kogo dotarła w tym roku  pomoc – świąteczne tytki. Po raz pierwszy akcję wesprą także zagraniczni artyści. Gwiazdy zaśpiewają z towarzyszeniem chóru i Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu, a na koniec zaprezentują się wszyscy wspólnie.

 

 

Koncert zaplanowany jest w Sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu, kościele karmelitów, o godzinie 19.00. Bilety na to wydarzenie nabywać można za pośrednictwem stron www.teatr-muzyczny.poznan.pl oraz w serwisie Bilety24.


Emisja poznańskiego koncertu zaplanowana jest w dwóch częściach: 25 i 26 grudnia o godz. 19.00 na antenie Programu Drugiego TVP.  W trakcie retransmisji, także telewidzowie, wysyłając smsy,  będą mogli wesprzeć akcję charytatywną Caritas Polska.

 

– Zeszłoroczna „Wigilijna Tytka” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno darczyńców, jak artystów i telewidzów oglądających retransmisję. To zupełnie inny projekt od tych, które przygotowujemy w ciągu całego roku, dlatego bardzo chętnie bierzemy w nim udział. Jestem pewny, że teraz widowisko będzie równie piękne. A o tym, kto wystąpi w koncercie, poinformujemy już niedługo – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.


Koncert organizują: Miasto Poznań, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Telewizja Polska, Caritas Poznań oraz agencja Prestige MJM.