Koncert Ennio Morricone nominowany w plebiscycie słuchaczy RMF Classic

5 lutego 2018

Zeszłoroczny koncert Ennio Morricone w łódzkiej Atlas Arenie zorganizowany przez agencję Prestige MJM nominowany został do plebiscytu MocArty 2017 radia RMF Classic. Występ giganta muzyki filmowej konkuruje z innymi ważnymi przedsięwzięciami w kategorii Wydarzenie Roku. Wyniki ogłoszone będą 12 marca.

 

RMF Classic już ósmy raz jest promotorem plebiscytu MocArty. Wręczone zostaną nagrody w kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku oraz Rzecz z Klasą. Swoich faworytów wybierają słuchacze rozgłośni. Dodatkowo, specjalne jury wyłania także laureatów w kategoriach specjalnych: „Bo wARTo!” dla młodego reżysera oraz Kobiety Roku z Klasą.

 

Koncert Ennio Morricone odbył się 14 października w ramach trasy pod nazwą „The 60 Years of Music Tour” z udziałem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej oraz chórów – Kodaly z Debreczyna na Węgrzech i Filharmonii Miasta Oradea w Rumunii. Na scenie prezentowały się także solistki: Susanna Rigacci i Dulce Pontes. Dwuipółgodzinnemu występowi towarzyszyło  entuzjastyczne przyjęcie publiczności, która wysłuchała tak monumentalnych utworów, jak: Gabriel's Oboe z „Misji”, The Ecstasy of the Gold z filmu „Dobry, zły i brzydki”, czy wielkie Chi Mai z „Zawodowca”. Prawdopodobnie łódzki koncert wielkiego Ennio Morricone był ostatnim spotkaniem polskiej publiczności z kompozytorem na żywo. Maestro zapowiedział bowiem koniec aktywności koncertowej. 

 


– Słuchacze docenili nie tylko wysoki poziom artystyczny tego koncertu, ale także jego niezwykłość – ostatnie, wzruszające spotkanie z Legendą Muzyki Filmowej na scenie – podkreśla Paweł Pawlik, dyrektor programowy RMF Classic w uzasadnieniu przyznanej nominacji.

 

Przed rokiem, miano Wydarzenia Roku 2016, zyskała organizacja ponad 200 projektów artystycznych i przedsięwzięć kulturalnych we Wrocławiu, jako miasta ogłoszonego Europejską Stolicą Kultury.
W tym roku łódzki koncert Ennio Morricone w kategorii Wydarzenie Roku 2017 konkuruje z innymi perełkami ze świata kultury. Są to: 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obchody 700-lecia Lublina, Wystawa „Wyspiański” w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz sukces filmu „Twój Vincent”.

O tym, kto zostanie zwycięzcą nagrody MocArta w każdej z czterech kategorii zadecydują słuchacze poprzez głosowanie na stronie RMF Classic www.rmfclassic.pl/mocarty-2017  Zwycięzcy otrzymują honorowy tytuł i statuetkę. Ogłoszenie wyników plebiscytu zaplanowano na 12 marca w restauracji Concept 13 w Warszawie.


– Nominacja niezwykłego koncertu Ennio Morricone w łódzkiej Atlas Arenie to dla nas, jako organizatora tego wydarzenia, wielki zaszczyt. Znaleźliśmy się w bardzo prestiżowym gronie i z niecierpliwością czekamy na głosowanie radiosłuchaczy i ostateczny wynik – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM

 

 

Galeria