Koncert Budki Suflera pamięci Romualda Lipko już w tę sobotę

19 sierpnia 2021

Budka Suflera i jej goście: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak i debiutantka Irena Michalska zaśpiewają największe hity skomponowane przez Romualda Lipko. Koncert w całości będzie poświęcony pamięci zmarłego półtora roku temu twórcy. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie. Muszla będzie odtąd nosiła imię Romualda Lipko.

 

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim od lat jest miejscem artystycznych spotkań ludzi związanych z różnymi aktywnościami muzycznymi. Budka Suflera – kultowy, lubelski zespół wystąpi na tej scenie zaraz po oficjalnej uroczystości potwierdzającej nadanie obiektowi imienia Romualda Lipko.  W ten sposób miasto upamiętni kompozytora i jego niezwykle bogaty dorobek. Twórca nie tylko związany był przez niemal pół wieku zarówno z Lublinem, jak i Budką Suflera, ale także jest autorem takich hitów jak: „Dmuchawce latawce wiatr”, „Wszystko czego dziś chcę”, „Jolka, Jolka, pamiętasz”, „Jest taki samotny dom”, „Nic nie może przecież wiecznie trwać” oraz „Aleja gwiazd”. A to dopiero początek tej imponującej kolekcji hitów, które komponował dla Izabeli Trojanowskiej, Urszuli, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Ireny Santor, Felicjana Andrzejczaka i wielu innych polskich wokalistów. Z pewnością znaczna część znanych i lubianych przebojów wybrzmi w sobotę w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie.

 

W uroczystości połączonej z koncertem wezmą udział Dorota Mazurkiewicz-Lipko, wdowa po kompozytorze oraz przedstawiciele władz miejskich Lublina. Widzom wyświetlony zostanie krótki film przedstawiający postać Romualda Lipko, a niedługo potem na scenie Muszli Koncertowej wystąpi Budka Suflera. Zespół do wspólnego koncertowania zaprosił gości specjalnych: Izabelę Trojanowską, Felicjana Andrzejczaka i początkującą piosenkarkę Irenę Michalską. Zapowiada się zatem wieczór pełen dobrej muzyki, którą z pewnością słychać będzie w całym Ogrodzie Saskim.

 

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 sierpnia w Ogrodzie Saskim przy ul. Stanisława Leszczyńskiego w Lublinie. Początek o godzinie 19:00.