Koncert Bocellego na PGE Narodowym odbędzie się w przyszłym roku

18 marca 2021

Z powodu pandemii koronawirusa, koncert Andrei Bocellego zaplanowany na 21 sierpnia 2021 roku na PGE Narodowym w Warszawie został przeniesiony na 19 sierpnia 2022 roku. Wszystkie dotąd zakupione bilety zachowują ważność.

Pytania dotyczące biletów prosimy kierować na adres e-mail: [email protected].
Bilety w sprzedaży na stronie www.biletserwis.pl.
 

W ostatnich latach koncerty Andrei Bocellego niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej sprzedawały się do ostatniego miejsca. Chociaż obecnie artysta nie koncertuje przed wielotysięczną publicznością, twórczo jednak jest bardzo aktywny. Rok temu, w Niedzielę Wielkanocną włoski tenor wystąpił w niezwykłym koncercie w pustej katedrze w Mediolanie. Bezpośrednią transmisję online tego wydarzenia obejrzało ponad 2,5 mln ludzi na całym świecie. Był to największy koncert w historii muzyki poważnej realizowany na żywo. Liczba odtworzeń na YouTube sięga obecnie 43 mln!


 

Później Andrea Bocelli pracował nad nową płytą, a o efektach jej tworzenia świat dowiedział się ubiegłej jesieni. Album „Believe” wydany 13 listopada zawiera duety z laureatkami nagrody „Grammy”: śpiewaczką operową Cecilią Bartoli oraz artystką country Alison Krauss. Wokalista dołączył na płytę także nigdzie niepublikowany utwór Ennio Morricone oraz dwie własne kompozycje.  Wydawnictwo jest uznaniem dla kojącej duszę siły muzyki.


Wielkim wydarzeniem była także bezpośrednia transmisja online koncertu świątecznego z Teatru Królewskiego w Parmie. Razem z Andreą Bocellim wystąpili: śpiewaczki Cecilia Bartoli i Clara Barbier Serrano, Zucchero – muzyk popowy, a także Anastasiya Petryshak – skrzypaczka. Artystom towarzyszyli tancerze i chór Teatro Regio di Parma oraz Orchestra del Teatro del Silenzio pod dyrekcją Stevena Mercurio. W koncercie wzięła udział także córka artysty Virginia, która zaśpiewała ze swoim tatą słynne „Hallelujah”.

 


Niedługo potem, jeszcze przed końcem roku, Andrea Bocelli wystąpił w jaskini Frasassi znajdującej się w parku narodowym w Marche koło Gengi w środkowych Włoszech. W tym kameralnym świątecznym koncercie artyście na fortepianie towarzyszył jego przyjaciel pianista i dyrygent Carlo Bernini. Sceneria jaskini i szum kapiącej wody w połączeniu z najpiękniejszymi kolędami zrobiła na obserwatorach koncertu online olbrzymie wrażenie.

 

Możemy być pewni, że włoski tenor wszech czasów jeszcze nie raz zaskoczy swoich fanów.

 

Andrea Bocelli wystąpi w Polsce w 2022 roku na najbardziej reprezentacyjnej arenie w naszym kraju – PGE Narodowym. Będzie to jego pierwszy koncert w tym miejscu. Artysta zaśpiewa jedne z najsłynniejszych arii operowych, utwory z nowego albumu oraz swoje najpopularniejsze przeboje. Razem z Bocellim przyjadą zaproszeni przez niego goście, zatem wydarzenie zapowiada się imponująco. Koncert odbędzie się 19 sierpnia 2022 roku, a wejściówki można kupić na www.biletseriws.pl.