Koncert Andrei Bocellego na PGE Narodowym za nieco ponad miesiąc!

15 lipca 2022

To będzie koncert, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Na arenie sportowej, na której Robert Lewandowski prowadzi polską drużynę w meczach reprezentacji, zasiądzie kilkadziesiąt tysięcy osób. Wszyscy wpatrzeni będą w największego tenora wszechczasów – Andreę Bocellego. Już dzisiaj wiadomo, że koncert przejdzie do historii.

 


Kalendarz występów Andrei Bocellego na letnie miesiące przewiduje głównie koncerty na dworze. Czasem są to zabytkowe miejscówki, jak park w Parmie, stadion miejscowej drużyny w szkockim Inverness czy plaża Bystranda w norweskim mieście Kristiansand. Niezależnie od tego, gdzie śpiewa włoski tenor, zawsze gromadzi komplet publiczności.


W Norwegii na plaży, gdzie widok ręczników kąpielowych i ludzi na leżakach zastąpiono sceną i artystami, na koncert Andrei Bocellego przyszło 12.000 osób. Z kolei wspaniała sceneria parku książęcego towarzyszyła artyście podczas występu w ramach trzeciej edycji Parmańskiego Przeglądu Muzycznego. Andrea Bocelli, artysta, który sprzedał ponad 90 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie, zaśpiewał przed Palazzo Ducale, dając wyjątkowy i emocjonalny pokaz przed liczną publicznością. Po tym wydarzeniu lokalne media pisały o Bocellim, iż jest „świadectwem najwyższej włoskiej tradycji wokalnej”. Urodzony w Toskanii artysta od ponad trzech dekad podbija serca i urzeka świat swoim wspaniałym głosem. Dziś jest uważany za jednego z największych artystów naszych czasów bez względu na gatunek muzyczny.


Zbliżający się koncert Andrei Bocellego na PGE Narodowym będzie bez wątpienia wydarzeniem bez precedensu. Na arenie sportowej, na której Robert Lewandowski prowadzi polską drużynę w meczach reprezentacji, zasiądzie kilkadziesiąt tysięcy osób. Wszyscy wpatrzeni będą w największego tenora wszechczasów. Już dzisiaj wiadomo, że koncert przejdzie do historii jako największy biletowany występ artysty klasycznego w naszym kraju – przynajmniej do następnego roku, kiedy Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Artysta zaśpiewa jedne z najsłynniejszych arii operowych, utwory z nowego albumu oraz swoje najpopularniejsze przeboje. Razem z Bocellim przyjadą zaproszeni przez niego goście. Na niedawnych koncertach w Stanach Zjednoczonych tenorowi towarzyszyła jedna z najlepszych skrzypaczek na świecie Caroline Campbell. Polscy melomani mogą ją pamiętać z koncertów Chrisa Bottiego w 2017 roku w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie. Kto ostatecznie przyjedzie z Andreą Bocellim – czy będzie to także syn Matteo i córka Virginia – wkrótce się dowiemy. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie zespół symfoniczny Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.


Koncert włoskiego tenora odbędzie się 19 sierpnia na PGE Narodowym. Dostępne są dosłownie ostatnie wejściówki, ale kto nie zdąży kupić biletów na wydarzenie w Warszawie, nic straconego – Andrea Bocelli zaśpiewa także 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.  Bilety można kupować na stronie www.biletserwis.pl.
Organizatorem obu koncertów jest agencja Prestige MJM.