Kolejni polscy artyści dołączają do składu Jarocin Festiwal 2015

16 kwietnia 2015
Ekstremalna muzyka z apokaliptycznymi tekstami Tomasza Budzyńskiego, zadziorni i rockowi sceniczni wyjadacze oraz wokalista o niepowtarzalnej barwie głosu. Budzy i Trupia Czaszka, zespół Mama Selita oraz Skubas to kolejni polscy wykonawcy, którzy zagrają podczas Jarocin Festiwal 2015. 
 
Budzy i Trupia Czaszka 
 
To projekt, który powstał w 2004 roku z inicjatywy Tomka Budzyńskiego, wokalisty znanego przede wszystkim z zespołów Armia, Siekiera czy 2Tm2,3. Na początku pojawił się pomysł, by stworzyć muzykę do słów barokowego poety i jezuity, ks. Józefa Baki. Tak powstał pierwszy album tego projektu, zatytułowany „Uwagi Józefa Baki”, który był połączeniem ostrej punkowej muzyki z turpistycznymi tekstami. Na kolejną płytę musieliśmy czekać dziewięć kolejnych lat. W październiku 2009 roku ukazał się drugi krążek, zatytułowany „Mor”. 
 
Każdy z tych projektów, w których uczestniczę dotyczy trochę innej muzyki. Trupia Czaszka to projekt muzyki dość ekstremalnej, którą od czasu do czasu chce mi się nagrywać i wykonywać. Jest o wiele ostrzejszym zespołem niż Siekiera, a także przekaz jest zupełnie inny – mówi Tomek Budzyński, który nie kryje zadowolenia, że z Trupią Czaszką będzie mógł wystąpić na festiwalu. – Ja w Jarocinie debiutowałem jako muzyk i dla mnie to miejsce jest bardzo ważne – podkreśla.
 
Podczas koncertu projektu Budzy i Trupia Czaszka usłyszymy głównie repertuar z płyty „Mor”.
 
 
Mama Selita
 
Znani są z rewelacyjnych występów na żywo i oryginalnie brzmiących nagrań. Zagrali już kilkaset koncertów w Polsce i kilka za granicą. Grupa Mama Selita łączy melodyjne riffy, hipnotyzujący puls i charyzmatyczny wokal w bezkompromisową, rockową muzyką, która nie daje się łatwo zaszufladkować. Na swoim koncie mają dwie płyty: „3,2,1…! ” oraz „Materialiści”. Szybko podbili nie tylko serca fanów, ale i krytyków. 
 
Marcin Flint z portalu Interia.pl tak pisał o nowym krążku zespołu: „…ewolucję należy docenić. Motyw przeobrażenia z chłopca w mężczyznę nie bez podstaw wydaje się w tekstach motywem przewodnim. Ładnie ta Mama Selita dojrzewa". 
 
Według samych artystów, "Materialiści" to płyta intensywna, rockowa, zadziorna. – To jest dla nas zdecydowany krok naprzód jeśli chodzi o poszukiwanie własnych rozwiązań – mówili o płycie członkowie zespołu Mama Selita.
 
Skubas
 
To artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek. W solowym dorobku ma dwa udane albumy: "Wilczełyko" (2012) oraz "Brzask" (2014). Na koncie ma dwie nominacje do Fryderyków 2013, kilkadziesiąt zagranych koncertów i udział w największych polskich festiwalach. 
 
Festiwal w Jarocinie to impreza o pewnej tradycji i bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę mógł na nim wystąpić – mówi Skubas. 
 
Artysta zdradza, że podczas festiwalowego koncertu pojawi się przede wszystkim materiał z albumu "Brzask". – Ale będą też utwory z płyty „Wilczełyko”, który bardzo przyjemnie nam się gra na koncertach – dodaje. 
 
O trzecim albumie Skubas myśli, ale nie ma jeszcze konkretnych planów. – Wydawanie płyt to nie wyścigi. Nie ma sensu pracować pod presją. Fajnie byłoby wydać nowy album w 2016 roku, ale chcę podejść do tego bardzo odpowiedzialnie – podkreśla artysta.
 
Przypomnijmy, że Jarocin Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 17-19 lipca. Karnety na tegoroczny festiwal do końca kwietnia kosztują 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
 
 
 
Wcześniej ogłoszeni artyści: 
 
Peter Hook & The Light, Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & TheTransistors i Curly Heads.