Kolędy Zbigniewa Preisnera to świąteczna pierwsza liga!

3 grudnia 2019

Kolędy Preisnera mają wielką moc i pomimo tego, że świat w nich przedstawiany, wcale nie jest taki cukierkowy, dodają siły i energii. Reprezentują pierwszą ligę!  Tak mówią aktorzy i ludzie mediów. Jedno trzeba dodać: kolędy Zbigniewa Preisnera zawsze chwytają za serce. Te emocje będzie można przeżyć podczas wieczorów na żywo z udziałem kompozytora i jego gości.

 

Kolędy Zbigniewa Preisnera wywołują niespotykane emocje. Piosenkarz i aktor Artur Chamski stwierdza: Zbigniew Preisner stworzył cykl kolęd, który dodaje nam siły i energii w okresie świąt. Dla Mateusza Banasiuka, aktora znanego z produkcji filmowych i serialowych, kolędy kompozytora to: – …wojsko artystów na scenie i wielka siła żywej muzyki. Edyta Krzemień, wokalistka trasy kolędowej z sentymentem wspomina: – W każdym roku, gdy to gramy, wszyscy wracamy ze spokojem i z poczuciem tego, że to ma sens! Dziennikarz Kamil Baleja twierdzi z kolei, że właśnie Zbigniew Preisner jest tym, który mówi głośno o problemach współczesnego świata i wyraża to za pomocą muzyki.

 

 

W styczniu 2020 roku, w czterech miastach Polski, odbędą się koncerty z cyklu „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy”. Wystąpią w nich: Edyta Krzemień, Beata Rybotycka, Joanna Pocica, Maciej Balcar, zespół Jana Karpiela Bułecki oraz instrumentaliści.

 

– 22 stycznia w Sali Ziemi Poznań Congress Center
– 24 stycznia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu
– 26 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie (dwukrotnie)
– 28 stycznia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

 

 

Bilety dostępne są za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertów jest agencja Prestige MJM.