3 kwietnia 2020

„Bądźcie bezpieczni. Zostańcie w domu. Zobaczymy się tak szybko, jak tylko będzie to możliwe” – takimi słowami formacja Kings of Leon przekazała swoim fanom wiadomość na oficjalnym fanpage’u wraz z udostępnieniem najnowszego singla „Going Nowhere”.

 

 

 

Teledysk do utworu jest czarno-biały i wpisuje się idealnie w stylistykę zespołu. W klipie na próżno jednak szukać wszystkich braci. Na ekranie pojawia się tylko jedna osoba – siedzący tyłem Caleb, który wykonuje utwór przy akompaniamencie gitary akustycznej. Zespół ponownie skupia się na muzyce, bez wdrażania dodatkowych ulepszeń. Materiał wyreżyserowany został przez Casey McGratha, który od lat pracuje z braćmi Followill. To również twórca dokumentu Talihina Sky: The Story of Kings of Leon, za który został nominowany do nagrody Grammy. Tekst piosenki jest niezwykle wymowny, biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie.

 

Zespół Kings of Leon już kilka miesięcy temu wszedł do studia, aby przygotować nowy materiał. Ślady ich obecności podczas nagrań możemy śledzić na oficjalnym profilu zespołu na Instagramie. Pierwszy singiel „Going Nowhere” jest owocem ich ostatniej pracy i z pewnością zapowiedzią kolejnych utworów. Ostatni album „Walls” – siódmy w kolekcji braci Followill, wydany został w 2016 roku i zasłynął przede wszystkim utworem „Waste A Moment”. Dla fanów to najwyższy czas na kolejny krążek, na który czekają z niecierpliwością. Sporo wskazuje na to, że premierowe utwory usłyszymy także podczas tegorocznego koncertu w Polsce.

 

Zespół Kings of Leon wystąpi w tym roku na Stadionie Wrocław. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Na wydarzenie zaprasza Miasto Wrocław.
Bilety na koncert dostępne są na stronie www.prestigemjm.com