13 marca 2020

Wielki mural promujący koncert Kings of Leon we Wrocławiu pojawił się w stolicy. Malowidło można zobaczyć przy skrzyżowaniu ulic Waryńskiego, Batorego i Żeleńskiego. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2021 roku i będzie jedynym koncertem formacji w tym roku w Polsce.

 

 

 

Prace realizacyjne jednego z największych murali w Warszawie trwały przez 6 dni. Pierwszy etap projektu, który polegał na produkcji szablonów, pochłonął dwie doby, kolejne cztery dni przeznaczone zostały na realizację projektu. Całość wykonało pięciu malarzy doświadczonych w streetarcie. Mural zrealizowany został na ścianie budynku znajdującego się przy skrzyżowaniu ulic Waryńskiego, Batorego oraz Boya Żeleńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Plac Unii City Shopping. W bliskiej odległości znajduje się też słynny Klub Stodoła.

 

 

Warszawski mural, który jest odzwierciedleniem oficjalnego layoutu koncertu Kings of Leon w Polsce, wymagał bardzo dokładnego odwzorowania twarzy artystów. Całość pochłonęła aż 60 litrów farby. Niektóre elementy, dla uzyskania lepszego krycia, malowane były kilkukrotnie. Za realizację muralu odpowiadała warszawska firma Braughman Group Media.

 

– Efekt końcowy jest świetny, a mural idealnie wpisuje się w estetykę okolic Placu Unii. W historii Prestige MJM jest to już trzecie tego typu ścienne malowidło. Poprzednio zrealizowaliśmy je przy okazji festiwalu Music Power Explosion przed dwoma laty we Wrocławiu oraz rok temu, przed koncertem Nicki Minaj w Łodzi. Wówczas mural też powstał w Warszawie – przypomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert Kings of Leon na Stadionie Wrocław.

 

Podczas koncertu Koncert Kings of Leon usłyszeć będzie można zbiór utworów ze wszystkich siedmiu albumów studyjnych zespołu. Ostatnia płyta „WALLS” była numerem jeden w Wielkiej Brytanii, a pochodzący z niej „Waste a Moment” stał się hitem na światową skalę. Płyta odniosła sukces równocześnie w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii i Austrii.

 

 

 

Czerwcowy występ braci Followill już wzbudza spore zainteresowanie fanów. Stadion przy zagospodarowaniu odpowiedniego miejsca na scenę z łatwością pomieści ponad 30 tysięcy osób. Zaciekawienie wydarzeniem potęguje jeszcze informacja o wejściu artystów do studia nagraniowego. Szansa na usłyszenie utworów z nowego repertuaru Kings of Leon już we Wrocławiu jest naprawdę realna. Zespół przygotowuje się do wydania ósmego albumu studyjnego.

 

Koncert Kings of Leon odbędzie się 23 czerwca 2021 roku na Stadionie Wrocław w ramach letniej trasy koncertowej zespołu. Będzie to jedyny występ w Polsce artystów w tym roku. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie www.prestigemjm.com.
Na koncert zaprasza agencja Prestige MJM i Miasto Wrocław.

Galeria