Kilkanaście tysięcy widzów na „Jeziorze Łabędzim” w Polsce!

30 listopada 2017

5 spektakli „Jeziora Łabędziego” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet obejrzało 14 tysięcy widzów. Na trasie polskiego tournée światowej sławy tancerzy znalazły się: Gdynia, Poznań, Zabrze, Kraków i Warszawa, a promotorem wydarzenia była agencja Prestige MJM.

 

„Jezioro Łabędzie”, czyli historia pięknej Odetty, zakochanego w niej Zygfryda i „tej trzeciej” – Odylli, jest sztandarowym spektaklem The Royal Moscow Ballet i zawsze chętnie oglądanym przez publikę na całym świecie. Nie inaczej było także w Polsce. Wpływ na zainteresowanie tym klasycznym baletem ma z pewnością piękna muzyka Piotra Czajkowskiego, znana we fragmentach wielu osobom.

 


W rolę Odylli wcieliła się primabalerina Margarita Demjanoka-Skutelska, a postać jej partnera Zygfryda zatańczył Oleg Eromkin. Oboje gestem, ruchem i mimiką podkreślili dramatyzm sytuacji, w której się znaleźli. Spektakl w dwóch aktach i czterech scenach chętnie oklaskiwany był przez publikę wszystkich pięciu miast: Areny Gdynia, Sali Ziemi na MTP w Poznaniu, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, TAURON Areny Kraków oraz COS Torwar w Warszawie. Ludzie zachwyceni byli do tego stopnia, że nagradzali tancerzy brawami także na stojąco, a już zawsze po solowych czy szczególnie trudnych elementach tanecznych.

 


W sumie „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet obejrzało ponad 14 tysięcy widzów. W Poznaniu dodatkowo wystąpiły dziewczęta z Grupy Baletowej „Gwiazda” z Ostrowa Wlkp. Młode adeptki baletu zaprezentowały się zarówno w pierwszym, jak i drugim akcie spektaklu razem z profesjonalnymi tancerzami. Choreografia oraz stroje zostały przygotowane specjalnie na ten jeden dzień. We wszystkich miastach publiczność miała okazję zakupić kolorowe wydawnictwo, które z pewnością pozostanie pamiątką po widowisku.

 


– Piękne stroje, ciekawa choreografia klasycznego baletu i uroda rosyjskich baletnic sprawiły, że spektakl cieszył się dużym uznaniem widzów. To zupełnie inne wydarzenie niż te, które organizowaliśmy dotychczas, ale – jak widać – okazało się sukcesem – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która była promotorem polskiego touru The Royal Moscow Ballet. 

 

 

Galeria