KAYAH dołącza do warszawskiego koncertu Orcheston!

21 marca 2019

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej dołącza do koncertu Orcheston, zaraz obok Reni Jusis, Sarsy i Lukasa Meijera. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax wystąpi 17 maja w warszawskim COS Torwar. Kayah przygotuje symfoniczną aranżację jednego z największych hitów muzyki elektronicznej. Kolejne nazwiska gości Orchestonu poznamy już wkrótce.

 

Kayah jest autorką wielu przebojów, takich  jak „Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij kochanie śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat! Swój pierwszy autorski album – „Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta została świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów. Od tego czasu Kayah wydała 10 albumów. W jej dorobku znalazła się również płyta z cyklu „MTV Unplugged”, do nagrania której została zaproszona jako pierwsza wokalistka z Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Kayah to wyjątkowa artystka. Jej głos i muzyka przepełnione są pięknymi emocjami. To dla mnie wielki zaszczyt i powód do dumy, że w kolejnej edycji Orchestonu spotkam się z nią na jednej scenie – podkreśla Gromee.

 

Artystka dołącza do drugiej edycji jako premierowy głos. Swój udział zapowiedzieli już także Reni Jusis, Sarsa i Lukas Meijer, czyli wokaliści, którzy wystąpili także w pierwszej odsłonie Orchestonu w Krakowie.

 

Kayah to żywa legenda, artystka ma na swoim koncie liczne nagrody branży muzycznej. W Warszawie zaśpiewa jeden z największych hitów światowej muzyki elektronicznej w symfonicznej aranżacji Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej – zapowiada Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, organizatora koncertu. 

 

Podczas Orchestonu na scenie COS Torwar wybrzmią hity takich twórców jak: Depeche Mode, Swedish House Mafia, Rudimental, Vangelis, Daft Punk, Fatboy Slim, Tiësto, The Chemical Brothers, Robert Miles, ATB i wielu innych.


Łączymy dwa gatunki muzyczne: muzykę symfoniczną z muzyką elektroniczną. To będzie koncert zdecydowanie symfoniczny, nie będzie to klubowa impreza, tylko koncert zagrany przez najlepszych muzyków w tym kraju – 60-osobową Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Playlista drugiej edycji już powstaje. Pojawi się sporo utworów z pierwszego koncertu w Krakowie, ale także nowe aranżacje i nowi artyści. Do projektu dołączają kolejne wokale, które idealnie wzbogacą całokształt tego wieczoru. Nie spodziewałem się, że pierwsza edycja się wyprzeda co do jednego biletu, dlatego tym bardziej zapraszam na drugą odsłonę Orchestonu – zachęca Gromee, współtwórca projektu. 


Druga edycja Orchestonu odbędzie się w COS Torwar w Warszawie, 17 maja 2019 roku. Bilety na wydarzenie można kupić poprzez stronę www.prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM we współpracy  z Gromeem. Mecenasem projektu jest Bukovina Resort.

 

 

Galeria