21 lutego 2020

Kwartet Il Divo wznawia swoją muzyczną podróż po Oceanie Atlantyckim! Zespół przez cztery dni będzie pławić się w luksusach i śpiewać dla swoich fanów, by ostatecznie dobić do brzegu CocoCay – rajskiej wyspy turystycznej na Bahamach. Carlos, Urs, Sébastien i David wcześniej pojawią się jednak w Krakowie!

 

 

Il Divo – uwielbiony przez Polaków kwartet – nie próżnuje. Panowie doskonale poruszają się w meandrach brzmień klasycznych łącząc śpiew operowy z popem. Znani ze swoich wersji „Caruso”, „Besame Mucho”, „Quien Sera”, „My Way”, „All of Me”, „Unforgettable”, „Wonderfull World”, „Amazing Grace”, „Time To Say Goodbay” „Hola”, czy „All of Me” wypełniają największe obiekty świata, a kilka lat temu zdecydowali się podbić również międzynarodowe wody. Jeden z ich specjalnych projektów cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mowa tu o ekskluzywnych rejsach Il Divo Cruise. Pierwsza edycja czterodniowego rejsu na pokładzie Royal Caribbean Brilliance of the Seas Cruise odbyła się w dniach 30 listopada – 4 grudnia 2017 roku. Koncertowy statek wycieczkowy zabierał gości z Tampy na Florydzie i płynął z nimi na Cozumel w Meksyku, zapewniając gościom w trakcie podróży wyjątkową rozrywkę.  Usłyszeć na żywo największe hity grupy, płynąć cztery dni w ich towarzystwie, a do tego bajeczne wody oceanu – to brzmi jak spełnienie marzeń największych fanów Il Divo. W tym roku nastąpiła reaktywacja projektu. Panowie z radością ogłosili, że na początku przyszłego roku, w dniach 9-13 stycznia wypłyną w kolejny rejs. Podróż rozpocznie się w Miami, następnie statek popłynie przez Nassau, stolicę Bahamów do CocoCay – niewielkiej wyspy na Bahamach z grupy Berry. Cococay zwana jest również jako „doskonały dzień na wyspie”, ponieważ istnieje wyłącznie w celach turystycznych. Cztery noce na luksusowym jachcie Royal Caribbean Empress of the Seas nie są jednak dla każdego… Bilety zaczynają się od 800 i sięgają 6.000 tysięcy dolarów za osobę!

 

Kwartet Il Divo od zawsze lubił występować w nietypowych, otwartych miejscach – w kilkusetletnich parkach, zamkach, starożytnych ruinach czy antycznych amfiteatrach. W pamięci Polaków na długo zapadnie występ zespołu w Poznaniu podczas jubileuszu 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego. Koncert odbył się w sąsiedztwie katedry i rzeki na Ostrowie Tumskim – jedynej pozostałej wyspie na rzece Warcie, a jednocześnie kolebce państwowości i pierwszej siedzibie biskupstwa na ziemiach polskich.

 

Po poznańskim koncercie w 2018 roku Il Divo wystąpiło jeszcze w ubiegłym roku w Atlas Arenie w Łodzi. Polscy fani nie muszą długo czekać na kolejny występ swoich idoli. Zespół w listopadzie tego roku odwiedzi nasz kraj. Zaśpiewa 13 listopada 2021 w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Bilety nabywać można poprzez stronę prestigemjm.com.