Już wkrótce nowa płyta Scorpions! Będą naturalni i prawdziwi

6 lutego 2015
Zespół Scorpions po raz kolejny do Polski przyjedzie 9 maja. Wtedy odbędzie się koncert z okazji 50-lecia grupy w hali Atlas Arena w Łodzi. Wcześniej fanów niemieckiej grupy czeka inne ważne wydarzenie – premiera najnowszej płyty zespołu "Return To Forever".
 
Album ma trafić do sklepów już 24 lutego. Płyta dostępna będzie na nośniku CD, winylu oraz w specjalnym box’ie kolekcjonerskim zawierającym CD w wersji deluxe (dodatkowe 4 utwory), audiobook z wywiadem, winyl, T-shirt, plakat oraz USB zawierający podstawową wersję płyty.
 
Najnowsza produkcja Scorpions zawiera 12 utworów i jest odzwierciedleniem wszystkich najlepszych cech niemieckiej formacji. 
 
Oni pozostają zawsze sobą, więc po najnowszej płycie można spodziewać się melodyjnych i "mięsistych" utworów. Z pewnością pojawi się także jakaś rockowa ballada. To zespół o ugruntowanej pozycji, który ma patent na swoją twórczość. Wielkich różnic w porównaniu do poprzednich produkcji nie będzie. Należy spodziewać się jedynie nowszego brzmienia i innej produkcji całego krążka. Wszystko będzie bardziej na czasie, ale żaden z fanów zespołu nie będzie miał problemu z rozpoznaniem głosu Klausa Meine i gitarowego ataku. Będą po raz kolejny naturalni i prawdziwi, a to akurat ich wielki plus – twierdzi znany dziennikarz muzyczny Roman Rogowiecki.
 
Krążek powstał z okazji 50-lecia zespołu i jest muzycznym podsumowaniem historii i filozofii reprezentowanej przez Scorpions przez pół weku. Promuje go utwór "We Built This House", który ma dużą szansę, by zostać przebojem najbliższej trasy koncertowej. Przypomnijmy, że jednym z jej pierwszych przystanków będzie łódzka Atlas Arena. Ten koncert odbędzie się już 9 maja. 
 
–  Ostatecznie, to właśnie ten utwór odzwierciedla naszą historię. Od pierwszych wspólnych dni w Hanowerze, pierwszych koncertów za granicą aż po dzień dzisiejszy – cegła po cegle, mozolnie i wytrwale budowaliśmy dom, który nazywa się Scorpions. Przetrwaliśmy gwałtowne burze, ale dom wszystko wytrzymał. Okazał się odporny i trwały. Wznoszenie go dało nam dużo radości – z muzyki, ze zdobywanych po dziś dzień doświadczeń, wdzięczność za wsparcie fanów. Ciężko pracowaliśmy, aby urzeczywistnić nasze marzenie. Jesteśmy zarazem wdzięczni, że nadal możemy je przeżywać – mówi o tym utworze wokalista Klaus Meine. 
 
Warto przypomnieć, że cały czas można nabywać bilety na koncert z okazji 50-lecia zespołu. Wejściówki na show w Atlas Arenie dostępne są w internecie na stronach: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.
 
Tracklista Return To Forever:
 
1. Going Out with a Bang
2. We Built This House
3. Rock My Car
4. House of Cards
5. All for One
6. Rock ‘N’ Roll Band
7. Catch Your Luck and Play
8. Rollin’ Home
9. Hard Rockin’ the Place
10. Eye of the Storm
11. The Scratch
12. Gypsy Life
13. The World We Used to Know (edycja deluxe box)
14. Dancing with the Moonlight (edycja deluxe box)
15. When the Truth Is a Lie (edycja deluxe box)
16. Who We Are (edycja deluxe box)