7 marca 2022

Big Cyc, Maciej Balcar, Pectus, Czarno-Czarni oraz gość specjalny – ukraiński zespół DAGADANA wystąpią dzisiaj na wielkim koncercie charytatywnym „Ostrów dla Ukrainy”. Wydarzenie odbędzie się w Arenie Ostrów, początek o godzinie 18:00. Bilety wciąż można nabywać na www.biletserwis.pl oraz w kasie hali.

 


Dzięki mobilizacji wielu zaangażowanych osób, instytucji i firm, koncert udało się przygotować w ciągu zaledwie kilku dni. Wydarzenie jest kolejną, z wielu inicjatyw, które realizowane są w całym powiecie ostrowskim w kontekście szeroko zakrojonej pomocy dla obywateli Ukrainy.
Podczas charytatywnego wydarzenia “Ostrów dla Ukrainy” wystąpią artyści związani z miastem: Maciej Balcar, Big Cyc oraz Czarno-Czarni, a także grupa Pectus. Gościem specjalnym będzie ukraińsko-polski zespół Dagadana.


– To co w ostatnich dniach wstrząsnęło i nadal wstrząsa światem, to akt najazdu Rosji na Ukrainę. Nasz zespół Dagadana to kolektyw polsko-ukraiński. Najlepszy dowód na to, że zarówno w życiu, jak i na scenie można się przyjaźnić, mogą powstawać rzeczy wielkie i szczere i czyste. Pomoc i otwarte serca to to, co dziś najbardziej jest potrzebne ludziom uciekającym z kraju opanowanego wojną. Dzisiaj, w hali Arena Ostrów odbędzie się wspaniały koncert – „Ostrów dla Ukrainy”. My też tam będziemy. Przyjdźcie, bądźmy tego dnia razem – mówi Dana Vynnytska z zespołu Dagadana.


Ostrowski koncert charytatywny odbija się szerokim echem w całej Polsce. Akcję wspierają autorytety z przeróżnych dziedzin, m.in. nagradzana na całym świecie reżyserka Agnieszka Holland oraz autor najpiękniejszych polskich piosenek Jacek Cygan, a także wiele innych osób.


 

Koncert rozpoczyna się o godzinie 18:00, wejść na halę będzie można już godzinę wcześniej. Bilety dostępne są zarówno w kasie Areny Ostrów, jak i na stronie www.biletserwis.pl. 
Wszyscy polscy artyści oraz pracownicy stojący za tym wydarzeniem zrzekają się wszelkich dochodów, a całość zebranych środków przekazana będzie na pomoc Ukrainie.


Organizatorami koncertu są: agencja Prestige MJM, Ostrowskie Centrum Kultury oraz Arena Ostrów. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. Partnerem koncertu jest Telewizja Proart.