13 sierpnia 2014
Przedstawiamy zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z koncertem zespołu Justina Timberlake’a w Gdańsku.
 
Otwarcie bram stadionu
 
Generalne otwarcie bram stadionu PGE ARENA nastąpi w dniu koncertu około godziny 19:00. 
Posiadacze biletów w sektorach: Golden Circle, płyta A oraz na trybunach wchodzą na obiekt bramami nr 8 (od ul. Żaglowej)  i nr 10 (od ul. Marynarki Polskiej). Po pierwszej kontroli posiadacze biletów Golden Circle oraz płyta A powinni kierować się do tuneli numer 1 i 4 (przed nimi będą zlokalizowane, widoczne z daleka, strefy gastronomiczne). Posiadacze biletów na trybuny wchodzą na stadion poprzez górną promenadę, do której prowadzą schody na przeciw wejść przez bramy nr 8 i 10. Po godzinie 19:00 posiadacze biletów Golden Circle oraz VIP będą mogli wchodzić na obiekt także przez bramę nr 12 (od ul. Uczniowskiej).
 
Wcześniejsze wejście na stadion
 
Około godziny 18:15 rozpocznie się wpuszczanie na stadion osób posiadających bilety: GOLDEN CIRCLE FAST TRACK. Posiadacze wymienionych biletów będą mogli wejść na stadion tylko bramą nr 12 (od ul. Uczniowskiej). 
 
Support i początek koncertu
 
Około godziny 20:00 rozpocznie się występ support’u, którym będzie DJ Freestyle Steve. Około godziny 21.00 na scenie pojawić ma się gwiazda wieczoru – Justin Timberlake. 
 
Parkingi przy stadionie
 
Dla zmotoryzowanych gości został przygotowany parking stadionowy P4 (1000 miejsc) oraz parking przy Amber Expo (300 miejsc) Cena jednego miejsca parkingowego to 30 zł. Płatność przy wjeździe na parking. Proponowany dojazd od ul Marynarki Polskiej. 
 
Parking Loża
 
Oddzielny parking został przygotowany dla osób posiadających bilety w lożach PGE ARENY. Będzie to parking P1 (wjazd z wcześniej otrzymanymi kartami parkingowymi). 
 
Dodatkowe, bezpłatne parkingi w mieście
 
Ul. Droga Zielona, na odcinku od Al. Hallera do ul. Nowa Gdańska (w obu kierunkach) – 250 miejsc parkingowych,
Al. Hallera, na odcinku od ul. Droga Zielona do ul. Wczasy (w obu kierunkach) – 200 miejsc parkingowych,
Ul. Marynarki Polskiej na odcinku od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia (w obu kierunkach) – 350 miejsc parkingowych,
Ul. Czarny Dwór na odcinku od Al. Hallera do ul. Jana Pawła II (prawy pas w jednym kierunku) – 150 miejsc parkingowych,
Parking w rejonie skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) – 350 miejsc parkingowych.
 
Szybka Kolej Miejska
 
Dotarcie na koncert Justina Timberlake’a ułatwi Szybka Kolej Miejska. 19 sierpnia SKM będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy na trasie Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion-Expo. Pierwszy kurs ze stacji Gdańsk Główny w kierunku stadionu (przystanek Gdańsk Stadion – Expo) będzie miał miejsce o godzinie 18:02. Kolejne odjazdy planowane są co 20 minut aż do godziny 20:25. Po zakończeniu koncertu z przystanku Gdańsk Stadion – Expo pierwszy kurs w kierunku stacji Gdańsk Główny będzie miał miejsce o godzinie 23:15, a ostatni o godzinie 00:55. Dokładny rozkład jazdy składów SKM będzie opublikowany na stronach: Prestige MJM (www.imprezyprestige.com) oraz PGE ARENY: na Facebook’u i na www.pgearena.gdansk.pl 
 
Inny dojazd
 
Na koncert można dojechać też komunikacją miejską. Na PGE ARENĘ dojeżdżają tramwaje nr 1, 7 i 10 (przystanek przy ul. Marynarki Polskiej). Dokładny rozkład jazdy znajduje się na: www.ztm.gda.pl Tramwaje nie będą kursować po koncercie. 
 
Zmiana organizacji ruchu w mieście
 
Jedyną istotną zmianą w organizacji ruchu w Gdańsku w dniu koncertu będzie zamknięcie ulicy Uczniowskiej. Ulica ta zostanie zamknięta dla ruchu kołowego o godzinie 16.00. 
 
Organizacja ruchu po koncercie
 
Po zakończeniu koncertu wyjazd z parkingu P4 będzie odbywał się tylko w prawą stronę. Kierunek ruchu samochodów będzie poprowadzony w stronę węzła Harfa. Może to potrwać od 30 do 40 minut, w tym czasie nie będzie można wyjechać z parkingu P4 w stronę ul Marynarki Polskiej. W tym kierunku zostanie poprowadzony tylko ruch pieszych. Takie zasady ruchu będą obowiązywały aż do momentu, gdy piesi opuszczą stadion. 
 
Zakup biletów w dniu koncertu
 
Możliwy będzie zakup biletów na miejscu (pod warunkiem, że wcześniej nie zostaną wszystkie sprzedane). Sprzedaż prowadzona będzie przy stadionie od godz. 10:00, w specjalnym kontenerze przy bramie nr 8 (od strony ul. Żaglowej). Ponadto bilety będzie można kupić w sieci salonów EMPIK na terenie całego kraju. Do ostatniego momentu będzie też istniała możliwość zakupu biletów poprzez Internet z opcją wydrukowania biletu na własnej drukarce. 
 
Wymiana uszkodzonych biletów
 
W kasie nr 1 (od ul. Żaglowej, przy bramie nr 8) zlokalizowany będzie punkt, w którym będzie można dokonać wymiany uszkodzonego biletu. Punkt czynny będzie przez cały okres trwania koncertu. 
 
Osoby niepełnosprawne
 
Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą na parkingu P5 (wjazd od ul. Marynarki Polskiej). Wjazd na parking będzie możliwy tylko na podstawie Europejskiej Karty Parkingowej Osoby Niepełnosprawnej. Niepełnosprawni dostają się na swoją trybunę windą, która zlokalizowana jest w tunelu nr 1.  
 
Gastronomia na koncercie
 
W czasie koncertu na stadionie PGE ARENA czynne będą punkty gastronomiczne. Kilka z nich ulokowanych zostanie na terenach okalających stadion (na drogach dojścia do tuneli wejściowych na murawę – każdy z tuneli będzie miał własną strefę gastronomiczną). Pozostałe funkcjonować będą w stałych stadionowych punktach sprzedaży na wewnętrznych promenadach. Będzie w nich można kupić: ciepłe przekąski, różnego rodzaju słodycze, napoje zimne i ciepłe oraz piwo 3,5 procent. 
 
Palenie papierosów na koncercie
 
Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnie wyznaczonych do tego strefach. Poza tymi obszarami, palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione. 
 
Toalety
 
W dniu koncertu czynne będą stadionowe toalety. Poza tym toalety przenośne ustawione zostaną w sąsiedztwie stref gastronomicznych.
 
Czego nie można wnosić na koncert?
 
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, perfum, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, tabletów, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.
Aparaty fotograficzne
 
Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych. Na koncert nie można wnosić również tabletów.
 
Punkty medyczne na stadionie
 
Na terenie PGE ARENY będą przygotowane trzy punkty medyczne. Pierwszy z nich będzie mieścił się w tunelu numer 1, a następne dwa na dolnej promenadzie trybuny niebieskiej i żółtej . Poza tym, o bezpieczeństwo uczestników imprezy będą dbały patrole ratownicze oraz zespoły wyjazdowe. 
 
Wolontariusze
 
W dniu imprezy w okolicy stadionu, a także w newralgicznych punktach komunikacyjnych miasta, będzie można spotkać wolontariuszy służących pomocą w dotarciu do stadionu i odnalezieniu swojego miejsca na obiekcie.
 
Bankomaty
 
Najbliższy bankomat znajduje się przy AMBER EXPO zaraz naprzeciw drogi dojścia do bramy nr 8 (ul. Żaglowa) Następny najbliższy bankomat znajduje się na stacji paliw położonej na skrzyżowaniu ulic: Marynarki Polskiej oraz Swojskiej. 
 
Gadżety Justina Timberlake’a
 
Organizatorzy przygotują stoiska z oficjalnymi gadżetami Justina Timberlake’a. Będą się one znajdowały w trzech miejscach: przy bramie numer 8 (od strony ulicy Żaglowej), na wewnętrznym ringu stadionu oraz na murawie. Będzie można zakupić w nich m.in.: koszulki, bluzy, kubki, plakaty, breloki, opaski na rękę oraz czapki. UWAGA! W punktach sprzedaży gadżetów będzie można płacić jedynie GOTÓWKĄ. 
 
Atrakcje dostępne na stadionie przed koncertem
 
Na PGE ARENIE będzie można zabawić się jeszcze przed koncertem! Każdy fan Justina będzie mógł skorzystać z atrakcji oferowanych na stadionie i dostanie na nie specjalne zniżki na swój bilet! A na PGE ARENIE czekają: w Centrum Rekreacyjno-Sportowym FUN ARENA z wejściem od strony ul. Marynarki Polskiej: PitStop gokarty elektryczne, NOGRAVITY park trampolin, ZOLTAR paintball elektroniczny (kontakt do tych trzech atrakcji: 733 870 870), oraz ESCAPEROOMS live escape games (kontakt: 739-094-852). Od strony torów i ul. Pokoleń Lechii Gdańsk można z kolei: skoczyć na bungee z 90 metrów (kontakt: 732-606-624) i pojeździć na gokartach spalinowych PitStop.
 
Mapa organizacji stadionu [PDF
Mapa organizacji ruchu i parkingu [PDF]