Julio Iglesias – największy romantyk wśród wokalistów, wystąpi w Polsce

27 lutego 2019

Jego aksamitny głos towarzyszy w miłosnych uniesieniach milionom zakochanych! Julio Iglesias od kilkudziesięciu lat wzruszający publiczność na całym świecie wystąpi w Polsce. Kolekcja największych przebojów artysty wybrzmi 18 czerwca w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 1 marca o godzinie 10:00.

 

Julio Iglesias jest prawdziwym fenomenem: ma zagorzałych miłośników dosłownie w każdym zakątku kuli ziemskiej i w każdym wieku. Nic dziwnego – koncertuje już ponad 50 lat, a w tym roku mija właśnie pół wieku od wydania jego pierwszej płyty. To właśnie nieśmiertelne przeboje Julia utulały w tańcu zakochanych i pomagały tym, którzy nieszczęśliwie ulokowali swe uczucia. „Amor… Amor… Amor”, „Bamboleo”, „Hey”, „My Love”,„Baila Morena”, „Natalie”, „When You Tell Me That You Love Me”, „All Of You”, „To All The Girls I've Loved Before” i dziesiątki innych utworów stało się ponadczasowymi hitami.

 

Pierwszy spektakularny sukces Julio Iglesias osiągnął w 1970 roku, kiedy w ciągu 30 dni odwiedził 41 miast, dając tyle samo koncertów. Jego publiczność można już liczyć w milionach, występował bowiem na największych arenach na świecie. Rekordowy pod tym względem jest chilijski Stadion Narodowy w Santiago, gdzie na koncert Hiszpana przybyło sto tysięcy osób. Do dzisiaj ta publiczność uznawana jest za jedną z największych, jaka zgromadziła się na arenie sportowej, by podziwiać muzyczne wydarzenie. Przed koncertem w Madison Square Gardens w Nowym Jorku, i to u progu swojej kariery, sprzedał bilety w najkrótszym czasie zarejestrowanym kiedykolwiek dla artysty występującego w tym miejscu.

 

Najwięcej fanów wokalista ma na Dalekim Wschodzie, w Ameryce Południowej i Północnej. W 1982 roku pobił kolejny rekord sprzedając w Japonii 1,2 mln egzemplarzy swojego albumu „De niňa a mujer” w zaledwie sześć miesięcy, a w Brazylii wyśrubowany wynik jeszcze poprawił. Ta sama płyta osiągnęła status wielokrotnej platyny z ponad dwu milionami egzemplarzy sprzedanych krążków w ciągu niespełna roku. Kilka lat później w Chinach został pierwszym międzynarodowym artystą, którego występ transmitowano na żywo przez Telewizję Narodową w Pekinie. Program obejrzało 400 mln widzów. To właśnie w Chinach okazał się wokalistą zagranicznym numer jeden pod względem sprzedaży płyt. W 1995 roku w ciągu zaledwie jednego dnia krążek „La Carretera” osiągnął status platyny. Artysta jest pierwszym Hiszpanem, który może się poszczycić takim wynikiem.

 

Koncerty Julia Iglesiasa na żywo cieszą się niesłabnącą popularnością. W Las Vegas, gdzie na występy w zamkniętych salach można kupić wyłącznie wejściówki siedzące, uczyniono wyjątek i w 2009 roku, zaraz po błyskawicznym wyprzedaniu biletów, podjęto decyzję o wprowadzeniu dodatkowej puli dla fanów, którzy oglądali koncerty na stojąco.

 

Wokalista wydał przez pół wieku swojej scenicznej działalności niemal sto płyt – w tym także takie, które ukazały się specjalnie na rynkach krajów Ameryki Północnej i Południowej. Pozostaje artystą stylu latino, który sprzedał najwięcej krążków w historii – ponad 300 mln sztuk. Jego single i wydawnictwa albumowe niejednokrotnie od razu lądowały na pierwszych miejscach list sprzedażowych. W 2013 roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się artysta latynoski na świecie.

 

Poprzednie koncerty Julia Iglesiasa w Polsce były niezwykłymi widowiskami, pełnymi wzruszeń i wspomnień. W naszym kraju Hiszpan również należy do jednego z najbardziej rozpoznawanych artystów starszego pokolenia, a jego przeboje są wciąż niezwykle popularne i śpiewane przy różnych okazjach. Julia Iglesiasa będzie można już wkrótce zobaczyć także w Warszawie z okazji 50. rocznicy scenicznej działalności. Specjalny koncert odbędzie się 18 czerwca COS Torwar. Bilety do sprzedaży trafią 1 marca 2019 roku o godzinie 10:00. Będzie je można nabyć za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com