Julio Iglesias najpopularniejszym artystą wszech czasów

5 marca 2019

Julio Iglesias to niepodważalnie ikona latynoskiej muzyki pop. Jest artystą, który stworzył wiele ponadczasowych hitów i którymi po dziś dzień cieszą się kolejne pokolenia fanów. Wokalista należy także do jednych z najczęściej nagradzanych. W lutym otrzymał statuetkę Grammy za całokształt twórczości. Koncert Julio Iglesiasa odbędzie się już w czerwcu w hali COS Torwar!

 

Julio Iglesias jest bez wątpienia największym romantykiem wśród wokalistów. Słyszał o nim cały świat, a jego utwory rozbrzmiewają w domach nawet najbardziej oddalonych zakamarków kuli ziemskiej. Iglesias to twórca bezkonkurencyjnych hitów, które już na zawsze pozostaną nieśmiertelne. Co najmniej kilkanaście z nich na dobre wpisały się w kanon latynoskiego popu. Artysta w mistrzowskim stylu koncertuje już ponad 50 lat, a w tym roku minie pół wieku od wydania jego pierwszego krążka w karierze.

 

Oprócz dwóch nagród Grammy w kategorii „Osobowość roku” z 2001 roku i za „Całokształt twórczości” przyznanej niespełna miesiąc temu, kilka lat temu Julio Iglesias odebrał renomowane wyróżnienie od wytwórni Sony Music. Przyznanie tej nagrody po raz kolejny udowodniło, że Julio jest wokalistą kategorii „top of the top”. Okrzyknięto go wówczas „Najbardziej popularnym artystą wszech czasów”! Na pytanie o wagę tej nagrody dla samego Julio, artysta odpowiada:
Nagroda tej klasy jest rezultatem moje pracy artystycznej w przeciągu ostatnich wielu, wielu lat, a to oznacza, że… jestem już stary! – wybucha śmiechem Julio Iglesias w rozmowie z Westminister LIVE.  I dodaje: Czas upływa nieubłaganie, a nagroda wypłynęła prosto z rąk ludzi – moich ludzi, którzy już od pokoleń podtrzymują mnie na duchu i jestem im za to naprawdę wdzięczny. Ale w rzeczywistości, nagrodę tę otrzymałem dzięki milionom ludzi zamieszkujących obszary od Finlandii aż po Chiny. Chciałbym po prostu podziękować za te wszystkie lata. Jestem niesamowicie wdzięczny.

 

Artysta zapytany o to, kiedy pierwszy raz zauważył, że jego głos jest wyjątkowo piękny, inny niż wszystkie, nadzwyczajnie ponadprzeciętny i kojący obyczaje, przekornie odpowiada:
– Nie wiem czy mam piękny głos, nie wiem jaki mam głos – gdybym to wiedział, to pewnie śpiewałbym lepiej. Wiem jednak, że po prostu kocham ludzi, że po prostu kocham muzykę i wiem, że kocham być na scenie. Uwielbiam, kiedy widzę ze sceny, że uczucia ludzi słuchających mojej muzyki po prostu płoną, a serca im goreją. To wszystko jet właśnie tym, co mnie motywuje.

 

Julia Iglesiasa będzie można zobaczyć w Warszawie z okazji 50. rocznicy scenicznej działalności. Wyjątkowy koncert artysty odbędzie się 18 czerwca w COS Torwar. Bilety do nabycia za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.