8 lutego 2016

7 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi legendarna nu metalowa grupa Korn, mogąca pochwalić się sprzedażą ponad 32 milionów płyt na całym świecie. Charyzmatyczni Amerykanie przylecą do Polski w ramach wydarzenia Power Festival, na scenie którego zagrają również zespoły: Megadeth oraz Sixx:A.M. Na to wyjątkowe święto mocnego brzmienia polskich fanów postanowił zaprosić sam Jonathan Davis, lider legendarnego Korna!

 

Zespół Korn został założony w 1993 roku w amerykańskim Bakersfield. Rok później ukazał się pierwszy album grupy. Debiutancki krążek sprzedał się w nakładzie 10 milionów egzemplarzy, będąc najlepszą zapowiedzią późniejszych sukcesów. Estetyka zaproponowana przez amerykańską formacją została określona przez nich samych mianem „nu metalu”. Grupa ma obecnie na swoim koncie 11 wydawnictw studyjnych oraz 2 koncertowe, a ich imponujące statystyki sprzedażowe mówią same za siebie! Zespół sprzedał 16 milionów płyt w Stanach Zjednoczonych oraz ponad 35 milionów na całym świecie.

 

 

Miłośnicy twórczości Korna mają w minionych latach powody do zadowolenia. Powrót Briana "Heada" Welcha do składu grupy na nowo tchnął w zespół dawnego ducha ciężkich, agresywnych brzmień, za które od ponad 20 lat uwielbiają zespół fani na całym świecie. Obecnie ekipa z Bakersfield pracuje nad najnowszym krążkiem studyjnym, którego premierę zaplanowano na jesień 2016. Jak zdradzili muzycy, zespół ma już nagranych 10 nowych piosenek, które są dużo cięższe i skoncentrowane wokół dźwięków gitar, w porównaniu z utworami z albumu "The Paradigm Shift".

 

Teraz brzmimy naprawdę ciężko i bezwzględnie, co lubię najbardziej. Mamy długą drogę do przebycia, ale za każdym razem gdy słyszę nowy materiał, mam dreszcze. Kocham płytę "The Paradigm Shift", jestem wielkim fanem tego wydawnictwa, ale nigdy nie czułem się w ten sposób, słuchając go. Tym razem jest inaczej i to jest wielka sprawa, ponieważ właśnie tego artysta oczekuje od swojej twórczości – przyznał w jednym z wywiadów dla RollingStone Ray Luzier, perkusista Korna.

 

Pod koniec kwietnia muzycy grupy Korn wyruszą w międzykontynentalną trasę koncertową, w ramach której wystąpią m.in. w Meksyku, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce oraz we Włoszech. Z okazji zbliżającego się występu w Łodzi, charyzmatyczny Jonathan Davis postanowił samodzielnie zaprosić wszystkich fanów do Atlas Areny, nagrywając w tym celu specjalne zaproszenie wideo.

 

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadteh oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.