Joey DeMaio zaprasza na warszawski koncert Manowar!

8 stycznia 2016

Zaledwie kilka dni dzieli nas od występu amerykańskiej formacji Manowar w Polsce. Królowie ciężkiego brzmienia już 16 stycznia zagrają w warszawskiej hali Torwar. Będzie to drugi koncert tego zespołu w naszym kraju. Na to wyjątkowe wydarzenie postanowił zaprosić wszystkich fanów sam Joey DeMaio, basista oraz założyciel amerykańskiej legendy heavymetalu.

Styczniowy koncert w Warszwie odbędzie sie w ramach europejskiej odsłony trasy koncertowej "Gods And Kings World Tour 2016", promującej trzynasty studyjny album zespołu "Kings Of Metal MMXIV", a także przypominającej utwory z kultowego krążka "Gods of War". Oprócz Polski, zespół wystąpi również m.in. w Czechach, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Danii, Estonii, Litwie, Łotwie oraz na Słowacji. Jak zapowiedzieli członkowie formacji, w ramach nadchodzącej trasy wykorzystane zostaną wysokiej rozdzielczości ekrany LED o powierzchni 150 m², a także aż 300,000 watów dla zapewnienia doskonałych efektów dźwiękowych.

Nie mamy wątpliwości, że to będzie wyjątkowy muzyczny spektakl, daleko wykraczający poza ramy tradycyjnego koncertu. Muzycy Manowar to prawdziwi showmani, którzy uwielbiają zapraszać publikę do współtworzonej przez siebie krainy fantasy. Wie o tym każdy, kto miał przyjemność wziąć udział w pierwszym polskim koncercie zespołu, który odbył się w Katowicach. – przypomniał Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która po raz kolejny zorganizuje koncert Manowar w naszym kraju.

Thank you Polish Manowarrios. You were great! We will return – napisali członkowie grupy Manowar na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, kilka minut po zejściu ze sceny w katowickim Spodku, gdzie wystąpili w maju 2014 roku. Pierwszy występ tej legendarnej formacji w Polsce, na który fani czekali aż 30 lat, został zapamiętany jako niezwykle udane show, w którym wzięło udział około 6 tysięcy fanów, głodnych ich ciężkich dźwięków.


Ociekający testosteronem spektakl w wydaniu samozwańczych królów metalu zagwarantował sześciu tysiącom ludzi w katowickim Spodku dokładnie to, czego się spodziewali: sporą dawkę jakże miłego dla oka kiczu, "hymniaste" zapędy w niemal każdym refrenie i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. – tak katowicki koncert relacjonował Paweł Piotrowicz z portalu Onet.pl.

Ku radości wszystkich polskich „Manowarriors”, na kolejny koncert zespołu nie trzeba było długo czekać.

Chciałbym zaprosić wszystkich polskich Manowarriors do przyjścia i wsparcia Manowar w koncercie, który odbędzie się już 16 stycznia w warszawskiej hali Torwar. Zamierzamy rozsadzić dach tego miejsca! – m.in. tymi słowami na warszawski koncert postanowił zaprosić polskich fanów sam JoeyDeMaio.

Drugi polski koncert formacji Manowar odbędzie się 16 stycznia 2016 roku w hali Torwar w Warszawie. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, Eventim.pl i eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.