„Jezioro łabędzie” z nadkompletem publiczności!

15 października 2018

To było kulturalne wydarzenie w Warszawie! Nadkomplet publiczności obejrzał przedstawienie „Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet, jednego z najlepszych zespołów baletowych na świecie. Przepiękny układ choreograficzny, ponadczasowa muzyka i najwyższej klasy tancerze – to wszystko złożyło się na sukces pierwszego przedstawienia tegorocznej trasy baletowej. Kolejne spektakle można obejrzeć w Toruniu, Poznaniu, Wrocławiu, Zabrzu, Krakowie, Łodzi i Gdyni.

 

The Royal Moscow Ballet to jedna z najlepszych grup baletowych na świecie. Po zeszłorocznym sukcesie frekwencyjnym, artyści przyjechali do Polski ponownie. Tym razem zaplanowano 11 występów w ośmiu miastach. Publiczność w Warszawie już miała możliwość zobaczenia nieśmiertelnego spektaklu „Jezioro łabędzie” do przepięknej muzyki Piotra Czajkowskiego. Historia tragicznej miłości pięknej Odetty i księcia Zygfryda wzrusza widzów na całym świecie. Tak samo było i teraz, w Warszawie.
Dwuczęściowe przedstawienie w czterech scenach, którego akcja rozgrywa się na przemian nad jeziorem i na zamku, urzeka bogactwem strojów, układem choreograficznym i rozpoznawalną muzyką. To najbardziej klasyczny spektakl na całym świecie, a motyw tańca czterech baletnic w charakterystycznym geście znany jest nie tylko koneserom baletu. Jeśli dodać do tego bajkową scenerię – wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat. Warszawska publiczność mogła podziwiać szczegóły ruchu, gestów i mimiki, piękno stroju baletnic nie tylko bezpośrednio patrząc na scenę, ale również na dwóch telebimach.
W postać księcia Zygfryda wcielił się Ivan Negrobov, 26-letni i już niezwykle utytułowany baletmistrz, występujący w wielu głównych i tytułowych rolach w najbardziej znanych przedstawieniach, m.in. w „Don Kichocie”, „Korsarzu”, „Dziadku do orzechów”, „Romeo i Julii”, „Kopciuszku”, czy „Rusłanie i Ludmile”. W podwójnej roli Otylii i Odetty partnerowała mu Anna Pigalkina – primabalerina The Royal Moscow Ballet, która tańczyła na najbardziej prestiżowych scenach baletowych świata. Na swoim koncie ma także główne role w najsławniejszych baletach.

 

 

Pierwszą areną popisów całej polskiej trasy The Royal Moscow Ballet był COS Torwar w Warszawie. Tancerze prezentowali układ choreograficzny na 18-metrowej scenie, a oklaskiwała ich blisko 5-tysięczna publiczność.

– Sukces frekwencyjny mamy nie tylko w Warszawie, gdzie spektakl sprzedał się w całości. Zainteresowanie „Jeziorem łabędzim” było tak duże w tym roku, że w trzech miastach zakontraktowaliśmy dodatkowe przedstawienia. Właściwie nie dziwi nas ta popularność. The Royal Moscow Ballet jest jednym z najlepszych zespołów baletowych na świecie, a historia Odetty i Zygfryda opowiedziana tańcem – najpiękniejsza ze wszystkich innych znanych baletów. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne spektakle podczas tegorocznej trasy – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem wydarzenia.

 

 

Kolejne miasta, w których będzie można zobaczyć „Jezioro łabędzie”, to: Toruń – 15 października (CKK Jordanki), Poznań – 16 października (Sala Ziemi), Wrocław – 17 października (Hala Stulecia), Zabrze – 18 października (Dom Muzyki i Tańca), 19 października – Kraków (ICE Kraków), Łódź – 20 października (Klub Wytwórnia) oraz Gdynia – 21 października (Arena Gdynia). W sprzedaży pozostały ostatnie bilety. Warto się więc pospieszyć. Można je nabywać za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. 

 

Galeria