5 sierpnia 2019

Jego gra to wirtuozeria na najwyższym poziomie. Popularne utwory instrumentalne i wokalne potrafi zagrać jak nikt! Peter Bence upowszechnia klasykę najlepiej jak to możliwe i przyciąga wciąż nowych, młodych fanów. Jesienią zagra dla polskiej publiczności w czterech miastach: Poznaniu, Zabrzu, Warszawie i Krakowie.

 

Peter Bence to pianista młodego pokolenia, którego koncerty zawsze są dużym wydarzeniem. 27-latka słuchają ludzie w każdym wieku, choć to właśnie młodsze pokolenie, a nierzadko jego rówieśnicy, częściej zasiadają na widowni niż starsze pokolenie. Nic dziwnego ekspresja, pasja i szybkość interpretacji trudnych utworów wzbudzają powszechny podziw. Peter Bence figuruje w oficjalnej Księdze Rekordów Guinessa jako rekordzista w najszybszym graniu na fortepianie. W ciągu minuty uderzył w klawisze 765 razy! Wyczynu tego dokonał w 2012 roku. Teraz uważa, że mógłby zagrać szybciej!

 


Polska publiczność jeszcze w tym roku będzie miała okazję posłuchać pianisty na żywo podczas czterech koncertów. Pierwsze dwa odbędą się w następnym miesiącu – 23 września w Sali Ziemi Poznań Congress Center i 24 września w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Kolejne zaplanowano: 7 października w COS Torwar Warszawa i 7 listopada w ICE Kraków. Bilety w cenie od 90 zł do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com.