Jason Derulo: myślę, że Bocelli polubił mój singiel

12 października 2018

Na kilkanaście dni przed koncertem Jasona Derulo, artysta opowiedział nie tylko o swoim ostatnim albumie, ale także zdradził niuanse kariery muzycznej, zahaczając o sferę życia prywatnego. Co zabiera ze sobą w trasę? Jakiej rady udzieliłby młodym wokalistom dopiero wkraczającym na wielką scenę? Oto wywiad z artystą, który już 30 października wystąpi w Warszawie!


Jason, mniej niż miesiąc temu obchodziłeś swoje urodziny. Czy w tym roku dostałeś jakiś szczególny prezent? Czy istnieje jednak coś, o czym ciągle marzysz?

Muszę przyznać, że wszystkie prezenty, które dostaję od mojej rodziny są dla mnie wyjątkowe. Na ten moment nie istnieją rzeczy materialne, o których bym marzył.

 

Kolejnych kilka pytań będzie powiązanych z twoją obecną trasą koncertową.
Dlaczego nazwa „2 sides tour’’?  Co kryje się pod słowami „2 sides”? Czy odnosi się to może do dwóch twarzy ludzkiej osobowości? 

Tak, jest to zdecydowanie o podwójnej osobowości. Pierwszej stronie osobowości, czyli tej zwierzęcej, dzikiej i tej drugiej – ludzkiej, pełnej uczuć i emocji. To jest właśnie wytłumaczeniem tego, dlaczego nazwałem tę trasę koncertową „dwie strony’”, natomiast kontynuację tej podwójnej osobowości można odnaleźć w mojej muzyce.

 

Nawiązując do twojego nowego albumu – współpraca z którym z artystów okazała się najbardziej inspirująca?

Nie mogę jednoznacznie wskazać, który z artystów jest tym najbardziej inspirującym, z jakim pracowałem. Miałem ogromną przyjemność współpracować z wieloma ciekawymi osobami. Myślę, że z każdej współpracy mogę wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wielu z artystów osobiście obserwuję i mogę stwierdzić, że w większości są oni przede wszystkim totalnie zwariowani!Czy zastanawiałeś się nad tym czy Andrea Bocelli usłyszał już twoją wersję piosenki „Goodbye’’? Myślisz, że mogła mu się spodobać?

Myślę, że utwór „Goodbye” w moim wykonaniu z pewnością przypadł do gustu Andrei Bocellemu. Jest to wersja, która zdecydowanie odbiega od pierwotnej: jest pełna radości i szalonych dźwięków, stąd uważam, że na pewno Andrea polubił mój nowy singiel!

 

Marcus i Martinus są gośćmi specjalnymi europejskiej trasy koncertowej. Dlaczego zdecydowałeś się zaprosić właśnie ich?

Zaprosiłem ich, ponieważ uwielbiam, kiedy moja scena jest pełna spektakularnych występów! Chłopcy mają moc, a ja uwielbiam ludzi, którzy stawiają na prawdziwe show! Uważam też, że bliźniacy mają wielki potencjał! Dostrzegłem go podczas śledzenia ich trasy koncertowej, w której promowali album „The Moments”. Chciałem także, żeby kontynuowali swoją dobrą passę koncertową. Dałem im więc możliwość zrealizowania tego w mojej europejskiej trasie i  zaprosiłem Marcusa i Martinusa jako gości specjalnych do mojego tournée. 

 

Jason, zorganizowaliśmy konkurs, w którym twoi fani umieszczali pytania dla ciebie. Wygrały dwa. Pierwsze z nich brzmi:  „Jason, co jest dla ciebie najważniejsze w tworzeniu piosenek, czy inspirujesz się innymi światowymi gwiazdami czy może bierzesz pomysły ze swoich życiowych przeżyć?”

Inspiruję się moimi przeżyciami i doświadczeniem życiowym, dużo obserwuję zarówno ludzi jak i otoczenie. Jednak czasem nowe pomysły po prostu spontanicznie i niespodziewanie wpadają do mojej głowy 

 

Drugie pytanie: „Czy istnieją rzeczy, które zawsze zabierasz ze sobą w trasę koncertową? Bez czego nie możesz się obejść podczas wyjazdu?”

Zawsze zabieram ze sobą iPada, by móc oglądać różne programy telewizyjne i rozmaite filmy, a także słuchać swoich ulubionych piosenek, gdziekolwiek się znajdę, niezależnie, w którym zakątku świata obecnie przebywam.

 

Porozmawiajmy o twojej karierze muzycznej. Czy kiedykolwiek byłeś zaskoczony swoim nagłym sukcesem? Czy w swoim repertuarze posiadasz utwór, który osiągnął popularność, a raczej nie przypuszczałeś, że może do tego dojść?

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyką, wszystko wydawało mi się totalnie odrealnione.
Granie na żywo dla ludzi, spotkania z fanami, później już nagrywanie poszczególnych singli, a w końcu płyty… Byłem niesamowicie podekscytowany! Nie wierzyłem, że to dzieje się naprawdę.

 

 

Jakiej rady udzieliłbyś początkującym artystom, którzy dopiero wkraczają w muzyczny świat? Na co powinni zwracać uwagę przy tworzeniu muzyki?

Uważam, że artyści, którzy wchodzą dopiero w muzyczny świat powinni wykorzystać każdą możliwość reklamowania swojego wizerunku w świecie mediów. Powinni nawiązywać kontakty z dziennikarzami, upubliczniać swój wizerunek na rozmaitych portalach internetowych i po prostu promować samych siebie, gdzie tylko się da, gdyż w XXI to właśnie media rządzą światem!

 

Rozmawiała Monika Kamzol
Jason Derulo wystąpi 30 października w hali COS Torwar w Warszawie. Gośćmi specjalnymi wokalisty będzie duet Marcus i Martinus, a supportem zespół LZ7. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę organizatora: www.prestigemjm.com.