5 czerwca 2015
W nadchodzący weekend Jarocińskie Rytmy Młodych zabrzmią z podwójną mocą w dwóch miastach Polski. Ostatnie rundy eliminacyjne odbędą się w Gdańsku (6 czerwca, Klub Xkwadrat) oraz w Poznaniu (7 czerwca, Klub Blue Note). Szóstka zwycięzców, wyłoniona w trakcie weekendowych przesłuchań, zamknie tym samym konkursową piętnastkę kapel zakwalifikowanych do jarocińskiego półfinału. Wstęp na koncerty eliminacyjne będzie bezpłatny. 
 
W sobotnich przesłuchaniach w gdańskim studenckim klubie Xkwadrat weźmie udział dwanaście zespołów: Ally Died, Caren Coltrane Crusade, Cuba de Zoo, eM, Fosfor, Juha, Last Grey Ocean, Mitra, Deathinition, K80’s, Fear of Blood oraz Podeszfa. Początek przesłuchań został zaplanowany na godzinę 16:00. 
 
W niedzielę kolejna dwunastka kapel konkursowych powalczy o wejście do półfinału na scenie poznańskiego klubu Blue Note, zlokalizowanego w piwnicach Centrum Kultury Zamek. W wielkopolskich przesłuchaniach wezmą udział formacje: Envia, Mala, Sielska, Usta Mariana , De Indigo, Many Movements, Mystic Mind, Miła Starsza Pani, Dyzmatronik, Ciabatta, Offensywa oraz Offroad. Poznańskie eliminacje rozpoczną się także o godz. 16:00. 
 
Spośród 24 kapel, które łącznie zaprezentują się na scenach w Gdańsku oraz Poznaniu, jurorzy wybiorą 6 najlepszych formacji, które zostaną zakwalifikowane do przesłuchań półfinałowych. Warto przypomnieć, że w wyniku dotychczasowych eliminacji konkursowych, które odbyły się w minionych tygodniach w Rudzie Śląskiej, Goleniowie oraz Warszawie, przepustkę do półfinału wywalczyły już zespoły: Młyn, Bez Sensu, Nikt, 8 lat w Tybecie, Baobab,  Tora Tora Tora, Na Tak, Fri Stejdż Bend oraz BLUE DEEP SHORTS. 
 
Półfinałowa piętnastka13 czerwca zaprezentuje się przed publicznością oraz jury na jarocińskiej scenie Spichlerza Polskiego Rocka,  mieszczącego w sobie bogatą ekspozycję poświęconą ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiej muzyki rockowej. Półfinaliści będą walczyć o występ na Dużej Scenie podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal 2015 (18 lipca). Do finału konkursu zostanie zakwalifikowanych 8 najlepszych formacji. Organizatorzy przyznają także trzy dzikie karty.
 
Karnety na tegoroczny Jarocin Festiwal (17-19 lipca) można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl na terenie całego kraju, w sieci salonów Empik oraz w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Na stronie prestigemjm.com można także nabyć bilety na oficjalne pole namiotowe festiwalu.