Jarocińskie Rytmy Młodych: Oni wystąpią w Rudzie Śląskiej!

4 maja 2015
9 maja w Rudzie Śląskiej odbędzie się kolejny etap Jarocińskich Rytmów Młodych. Znamy już listę 13 zespołów, które zaprezentują się w klubie Druid i będą walczyć o występ w półfinale w Spichlerzu Polskiego Rocka.
 
Kolejny etap Jarocińskich Rytmów Młodych to przesłuchania w pięciu polskich miastach. W gronie festiwalowego jury zasiądą: Jacek Jędrzejak "Dżej Dżej"– wokalista oraz basista zespołu Big Cyc, Ireneusz Andres "Agrest" – producent Rock Radia oraz Leszek Biolik – producent muzyczny, muzyk (Republika, Obywatel G.C.) oraz założyciel fundacji "Otwarta Scena".
 
Pierwszym z miast, w którym zespoły będą walczyć o występ w półfinale, jest Ruda Śląska. Tam przesłuchania odbędą się 9 maja w klubie Druid. W tym etapie konkursu wezmą udział następujący wykonawcy:
 
1. GRAWITACJA
2. BAOBAB
3. MINFIELD
4. JENNA EIGHT
5. MATEO COLON
6. LEJ MI PÓŁ
7. POP MARLEY
8. TORA TORA TORA 
9. ROOTS ROCKETS
10. UNITRA PRODIŻ
11. CLOCK MACHINE
12. DZIOŁO
13. JOHNY TRZY PALCE
 
Później odbędą się przesłuchania w pozostałych czterech miastach – Goleniowie (Teatr Brama, 23 maja), Warszawie (30 maja, Klub Fugazi), Gdańsku (6 czerwca) oraz Poznaniu (Blue Note, 7 czerwca). Do półfinału w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka trafi najlepsza piętnastka. 
 
W wielkim finale Jarocińskich Rytmów Młodych 8 najlepszych zespołów powalczy o nagrodę główną na dużej scenie festiwalowej, w trakcie trzeciego dnia imprezy. Organizator przyzna także 3 dzikie karty uprawniające do występu podczas Jarocin Festiwal 2015.
 
Laureat Jarocińskich Rytmów Młodych otrzyma nagrodę główną w postaci 6500 złotych brutto, jak również możliwość wystąpienia bezpośrednio przed koncertem głównej gwiazdy Jarocin Festiwal 2015. Dodatkowo, zwycięski zespół będzie miał szansę zaprezentować się jako support przed jednym z koncertów światowej gwiazdy, organizowanym przez Prestige MJM w 2016 roku. 
 
Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Karnety można kupować za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.