6 lipca 2016

Rock am Ring, Download Festival, czy Rockville Festival to najbardziej prestiżowe festiwale muzyczne na świecie. Wszędzie występowali: The Prodigy, Slayer oraz Five Finger Death Punch. W tym roku w komplecie zagrają podczas Jarocin Festiwal 2016. Takich gwiazd rockowa stolica Wielkopolski w swojej długiej historii dotąd nie gościła! Tym samym Jarocin bez wątpienia zostanie zauważony na festiwalowej mapie Europy.

 

W ciągu dziesięciu lat intensywnego koncertowania formacja Five Finger Death Punch odwiedziła niemal każdy zakątek świata. Grupa wystąpiła dotychczas na scenach najbardziej rozpoznawalnych i cenionych festiwali rockowych, wśród których wskazać można m.in. Rock for People, Rocklahoma, Rock on the Range, Rockville, Rock the Ring, Hellfest, Download oraz Rock im Revier. Zdecydowaną większość koncertów muzycy z Los Angeles zagrali w rodzimych Stanach Zjednoczonych. W tym roku, w ramach trasy promującej album „Got Your Six”, Ivan Moody, Zoltan Bathory, Jeremy Spencer, Jason Hook oraz Chris Kae odwiedzili również Europę. Na koncertowej mapie heavy metalowej legendy nie mogło zabraknąć również polskiej stolicy rocka – Jarocina!

 


Legenda festiwalu w Jarocinie sprawiła, że swój jedyny koncert w tym roku w Polsce zagrają tu również ojcowie chrzestni sceny rave – grupa The Prodigy. Brytyjska formacja to niemalże weterani występów na scenach największych festiwali muzyki rockowej oraz elektronicznej na całym świecie. Na koncertach The Prodigy bawi się średnio kilkanaście tysięcy fanów, a zespół z łatwością wypełnia po brzegi największe obiekty koncertowe na świecie. W swojej dotychczasowej karierze ekipa z Braintree zagrała już m.in. na scenach: Volt Fesztivál, Hurricane Festival, Rock im Park, Sziget Festival, Rock'n Coke, Pukkelpop oraz Future Music Festival Sydney. Do tej prestiżowej listy już niebawem dołączy także Jarocin Festiwal! Jak przyznał w jednym z wywiadów lider formacji, Liam Howlett, legenda jarocińskiego festiwalu jest znana muzykom od dawna:
– Znamy historię festiwalu w Jarocinie i bardzo nas cieszy, że właśnie tam zagramy. Naszą twórczość można opisać właśnie w ten sposób, dlatego uważam, że świetnie wpasujemy się w ten klimat. Nie możemy się już doczekać, by zaprezentować naszą muzykę polskim fanom w Jarocinie.

 

 

Trzeciego dnia na scenie Jarocin Festiwal 2016 wystąpi amerykańska formacja Slayer, od ponad trzydziestu lat uchodząca za prawdziwą legendę ciężkich brzmień. Zespół Kerry’ego Kinga aktywnie koncertuje od 1982 roku. Od tego czasu grupa zagrała ponad 1800 koncertów na całym świecie. W historii dotychczasowych występów Slayera zapisały się nazwy takich festiwali jak: Motörboat, Amnesia Rockfest, Rocklahoma, Rockville oraz Rock am Ring. Do tej listy już w sobotę dołączy również Jarocin Festiwal. Obecność formacji, zaliczanej do "Wielkiej Czwórki" thrash metalu w line-up’ie festiwalu to niemalże gwarancja frekwencyjnego sukcesu wydarzenia. 

 


– Cieszy nas, że tegoroczna edycja Jarocin Festiwal może poszczycić się obecnością gwiazd, które na co dzień występują na największych rockowych scenach świata. Artyści tego formatu nigdy dotąd nie gościli w Jarocinie. To zatem ważny moment w wieloletniej historii tej legendarnej imprezy – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje Jarocin Festiwal 2016.


Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Galeria