4 lipca 2016

Już w najbliższy czwartek, 7 lipca rozpocznie się kolejna edycja Jarocin Festiwal, najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce. Na jarocińskiej scenie zaprezentują się m.in. Slayer, Five Finger Death Punch, The Prodigy, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Farben Lehre, TSA oraz wielu innych. Sprawdźcie, co o tym legendarnym wydarzeniu mówią.. liczby.


1 – tyle megawatów mocy będzie wykorzystywanych w trakcie festiwalu. To prąd, którym można byłoby zasilić około tysiąca mieszkań.

 

5 – to liczba scen podczas Jarocin Festiwal 2016. Na Scenie Głównej zagrają największe gwiazdy festiwalu m.in. The Prodigy, Slayer, Five Finger Death Punch. Scena Główna, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie się składała z trzech osobnych przestrzeni. Kolejną sceną będzie – Scena Namiot, gdzie zagrają m.in. Offensywa, Radio Bagdad, Roots Rockets. Dodatkowo ustawiona będzie scena DJ Stage Monster.

 

5 – tyle kilometrów płotów zostanie ustawionych na terenie festiwalowym oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

 

8 – to liczba punktów segregacji odpadów, które na terenie jarocińskiego festiwalu ustawi Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie.

 

 

14 – tyle hektarów ma teren, na którym odbywał się będzie festiwal.

 

27 – tyle koncertów odbędzie się na Scenie Głównej w czasie trzech festiwalowych dni.

 

30 – tyle lat minęło od premiery płyty "Nowa Aleksandria" legendarnej formacji Siekiera. Podczas Jarocin Festiwal 2016 to historyczne nagranie widzom festiwalu przypomni Drivealone i goście w projekcie "Nowsza Aleksandria".


35  – tyle minut zajmuje średnio wędrówka z Dworca PKP w Jarocinie na teren festiwalu. 


46 – tyle lat temu, od 12 do 14 czerwca 1970 roku odbyły się I Wielkopolskie Rytmy Młodych w Jarocinie, od których zaczął się festiwal rockowy w Jarocinie, czyli najstarszy tego typu festiwal w Europie Środkowo – Wschodniej. 


52 – tyle tirów dostarczy niezbędne wyposażenie związane z organizacją festiwalu w Jarocinie. To o ponad połowę więcej niż potrzebne było np. do przewiezienia sprzętu na koncert Justina Biebera w marcu 2013 roku. Wtedy wystarczyło 20.

 

 

55 – tyle godzin upłynie pomiędzy pierwszym i ostatnim występem podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Pierwszym zespołem, który zagra będzie Kabanos. Festiwal zamknie Acid Drinkers z koncertem Tribute to Motorhead.

 

120 – aż tyle toalet ustawionych będzie na terenie festiwalowym.

 

900 – tyle osób będzie pracowało przy organizacji festiwalu. Na wspomnianą liczbę złożą się między innymi: osoby odpowiedzialne za budowę sceny, służby ochrony, obsługa cateringu VIP, obsługa stoisk gastronomicznych i wolontariusze. To o 150 osób więcej, niż było zaangażowanych w organizację ubiegłorocznego festiwalu.

 

1.083 – koncert The Prodigy podczas Jarocin Festiwal 2016 będzie tysiąc osiemdziesiątym trzecim występem na żywo w dotychczasowej karierze zespołu.


4.800 – tyle metrów różnego rodzaju kabli wykorzystanych zostało w trakcie przygotowań do tegorocznej edycji Jarocin Festiwal.

 

9.540 – tyle kilometrów dzieli na co dzień zespoły Slayer oraz Five Finger Death Punch, mieszkające w Los Angeles, od Jarocina. 

 

9.800 – tyle roboczogodzin trwać będzie rozkładanie sceny, a także miasteczka festiwalowego, a później składanie sprzętu i sprzątanie terenu po festiwalu.

 

25.000.000 – tyle wydawnictw płytowych formacja The Prodigy sprzedała w swojej dotychczasowej karierze. Ta sama grupa zdobyła też 6 statutek MTV Europe Music Awards, a już 8 lipca wystąpi w Jarocinie.

 

 

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal (7 – 9 lipca) zagrają m.in. Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos oraz Kobranocka. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Galeria