„Jarocin – Antyfest Antyradia”: znamy kolejnych półfinalistów!

30 maja 2016

Headwind, InDespair, Diversity oraz Kwadra to kolejni zwycięzcy konkursów eliminacyjnych do przeglądu „Jarocin – Antyfest Antyradia”, które odbyły się w Poznaniu oraz Zabrzu. Następne przesłuchania już 2 czerwca w warszawskiej Hydrozagadce! Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca w Jarocinie.

 

W miniony piątek w poznańskim  klubie „U Bazyla” zaprezentowało się sześć kapel: Sharon, Headwind, InDespair, Domniemani, Bustergang oraz Smash. Gościem specjalnym wieczoru był Bartosz "Chupa" Zawadzki z zespołem. Wskutek obrad jurorów do półfinału zakwalifikowały się formacje Headwind oraz InDespair. Jak przyznali eksperci, poziom przesłuchań był wyrównany, a decyzja o wyborze dwóch zwycięskich formacji nie należała do łatwych.

 

– Poznań był ostry, mocny i bardzo dobry. Poziom był naprawdę wysoki. Decyzja, którą podejmowaliśmy dotyczyła poziomu wykonawstwa, spójności ideii oraz tego, jak zespół prezentował się na scenie. Mieliśmy różnych faworytów, a wynik był efektem głosowania. Wszystkie zespoły były bardzo dobre. Szukaliśmy załogi, która najlepiej trzyma się razem, najlepiej razem brzmi i ma spójny przekaz jako zespół. Dla mnie to niezwykle ważne, by formacja „grała do jednej bramki”. W pełni zgadzam się z dzisiejszym wyborem i jestem szczęśliwy, bo to był naprawdę świetny wieczór – przyznał Leszek Biolik (Republika, Nowe Sytuacje).

 

 

– Poznański ćwierćfinał był równiejszy od tego, który odbył się w Sopocie. Każdy zespół prezentował inny styl muzyczny, w którym był naprawdę dobry. Dzisiaj było trudniej niż w ubiegłym tygodniu. Jestem zadowolony z tego werdyktu. Zobaczymy, jak te formacje zaprezentują się w Jarocinie w półfinale, w zestawieniu z zespołami z innych przesłuchań – dodał Tomasz Jankowski,  przedstawiciel agencji Prestige MJM.

 

Kolejne przesłuchania konkursowe na żywo odbyły się w sobotę, 28 maja w Zabrzu. W klubie „CK Wiatrak” w eliminacjach wzięły udział zespoły: Vapes Sliver, Kwadra, Mayzel, Diversity oraz Mass Solitude. Gościem specjalnym śląskiej odsłony przesłuchań była grupa Oberschlesien. Tym razem, decyzją jurorów do półfinałowej dwunastki dołączyły formacje: Diversity oraz Kwadra.

 

Jarocin – Antyfest Antyradia po raz kolejny zagra już w w najbliższy czwartek, 2 czerwca (Hydrozagadka, Warszwa) oraz w niedzielę, 5 czerwca (Lublin, ACK Chatka Żaka). Półfinał konkursu odbędzie się 18 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Laureata konkursu poznamy podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal, która odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca w Jarocinie. Zwycięzca otrzyma m.in. 6 tys. złotych, statuetkę „Złotej Kosy” oraz zagra przed największą gwiazdą tegorocznego festiwalu, amerykańskim zespołem Slayer.

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca.  Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.


Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.