27 października 2021

Po siedemnastu latach na scenie James Blunt podsumowuje swoją karierę z nową płytą! “The Stars Beneath My Feet (2004-2021)” to pierwsza składanka, na której zebrano największe hity artysty, najlepsze wykonania na żywo oraz kilka najświeższych, niepublikowanych jeszcze kompozycji. Płyta ukaże się 19 listopada 2021.

 

 

Trudno uwierzyć, że od debiutu Jamesa Blunta minęło już 17 lat! W końcu hity z pierwszego albumu artysty takie jak “You’re Beautiful” czy “Goodbye My Lover” zupełnie nie straciły swej mocy i do dziś królują w stacjach radiowych na całym świecie. Właśnie ze względu na takie utwory, które nie przestają wzruszać i bawić pomimo upływu lat, James Blunt postanowił zebrać swoje największe przeboje w jedno niepowtarzalne wydawnictwo.

 

“The Stars Beneath My Feet (2004-2021)”, czyli “gwiazdy pod stopami” to nic innego, jak najpiękniejsze kompozycje artysty, które pozwoliły mu nieraz sięgnąć nieboskłonu – wzbijać się na szczyty przebojów i porywać miliony słuchaczy na całym świecie. Nowa płyta Jamesa to obszerne wydawnictwo, które zabierze każdego odbiorcę w taką właśnie muzyczną podróż ponad gwiazdami.

 

Wśród aż trzydziestu utworów zgromadzonych na albumie swoje miejsce znalazło dwadzieścia sześć  kompozycji Jamesa, które podsumowują jego 17-letnią twórczość. Cztery z nich to zapisy wykonań z największych koncertów w karierze muzyka – a nie od dziś wiadomo, że to właśnie w występach na żywo James jest najlepszy! Na nowej płycie brytyjskiego wokalisty znajdziemy również cztery zupełnie nowe utwory. ”The Stars Beneath My Feet (2004-2021)” będzie więc składanką nawiązującą jednocześnie do przeszłości i dotychczasowego dorobku Jamesa oraz do przyszłości, oferując przedsmak tego, czego możemy spodziewać się po artyście w kolejnych latach jego twórczości.

 

“The Stars Beneath My Feet (2004-2021) to czysta, muzyczna esencja Jamesa. Sam artysta przyznaje, że płyta jest wyczerpującym podsumowaniem wszystkiego, czego dokonał jako twórca i wokalista.

 

Jeśli James Blunt miałby wydać tylko jeden album w całym swoim życiu – to byłby ten album – podsumowuje James Blunt. – Aby uczcić jego wydanie, wyruszam w trasę koncertową po całym świecie w przyszłym roku. Nie mogę się doczekać, żeby was wtedy zobaczyć.

 

W ramach tej właśnie trasy, James zawita również do Polski! Brytyjczyk wystąpi 29 maja 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Będzie to wyjątkowe show, na którym znany z porywających występów wokalista, wykona swoje największe hity, zabierając widownię w obiecaną muzyczną podróż ponad gwiazdami. Bilety na to wydarzenie są dostępne na biletserwis.pl.

 

Nowy album Jamesa Blunta “The Stars Beneath My Feet (2004-2021)” ujrzy światło dzienne 19 listopada 2021 roku.