James Blunt – skazany na „You're beautiful”?

7 lutego 2018

„You're beautiful” – to właśnie ten utwór Jamesa Blunta wygrał rywalizację o najpopularniejszą piosenkę artysty. Ale wielki hit ma dużą konkurencję: tylko o 34 głosy wyprzedził „Goodbay My Lover". W ankiecie wskazano 30 kompozycji, które Polacy chcą usłyszeć podczas koncertu wokalisty w COS Torwar. O tym, co James Blunt zaprezentuje polskiej publiczności, dowiemy się 12 maja.
 

James Blunt napisał wiele przepięknych utworów i każdy słuchacz z pewnością znajdzie w jego repertuarze coś dla siebie. Na co jednak jego fani czekają najbardziej? Który z tych utworów jest symbolem brytyjskiego wokalisty? Agencja Prestige MJM, która organizuje koncert Jamesa Blunta w Polsce, postanowiła zrobić rozeznanie, jakiego z utworów nie może zabraknąć 12 maja podczas występu Brytyjczyka w Polsce!
 

Na który z utworów Jamesa Blunta fani czekają najbardziej? W ankiecie zorganizowanej na facebooku odpowiedzi popłynęły wartkim nurtem i niemal od razu wyłoniły dwóch największych liderów tego zestawienia: „You're beautiful” i „Goodbay My Lover”. To właśnie między nimi stoczyła się najbardziej zacięta walka. „You're beautful” uzyskało przewagę 34 głosów nad konkurencją i uplasowało się na pierwszej pozycji w zestawieniu najbardziej oczekiwanych utworów Blunta na koncercie 12 maja w Warszawie. „Goodbay My Lover” zajęło więc drugie miejsce, pozostawiając resztę daleko w tyle.

Trzecie miejsce zajął inny, bardzo charakterystyczny dla artysty utwór – „1973”. Okazało się też, że ogromną popularnością cieszą się również nowsze utwory Jamesa. Obok klasyki i symboli, jakimi są dla niego pierwsze trzy piosenki, znalazły się również „Bonfire heart" z 2013 roku oraz najnowsza – „OK” nagrana z Robinem Schulzem. Utwory Blunta mają swoich wielbicieli w każdej kategorii wiekowej i z różnymi upodobaniami muzycznymi. W sumie oddano blisko 800 głosów, także na kawałki spoza zaproponowanej listy.
Fani, których ulubiony utwór nie znalazł się w ankiecie na facebooku, chętnie korzystali z zaoferowanej możliwości i dopisywali też inne utwory Brytyjczyka. Co sądzi o tym sam Blunt? Okazuje się, że dla Jamesa "You're beautful" jest zawsze przyjemnością!

 

– Ludzie kupują bilety na moje koncerty, ponieważ chcą usłyszeć utwory, które znają. A znają „1973”, „Goodbay My Lover”, może nawet „Bonfire Heart”. Jednak większość z nich chce usłyszeć oczywiście „You're beautiful”. Dla mnie jest to zawsze wielka przyjemność zagrać ten kawałek na koncercie. Głównie dlatego, ze oznacza to koniec koncertu i za chwilę będę mógł się napić piwa. – żartował James. [„You're beautful”] to zawsze wspaniała chwila – powiedział w zeszłym roku Blunt w wywiadzie dla „Bulid Series” w Nowym Jorku.
 

Majowy wieczór w Warszawie zapowiada się więc bardzo obiecująco. Wygląda na to, że James Blunt zamierza uraczyć swoich fanów nie tylko nowościami, ale też klasyką, za którą publiczność go pokochała. Prezentacja całej gamy muzycznych różnorodności w wykonaniu Jamesa Blunta na żywo odbędzie się za trzy miesiące. Wokalista wystąpi 12 maja w COS Torwar w Warszawie. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.