James Blunt powstrzymał III wojnę światową? Nieznana historia muzyka

16 grudnia 2021

James Blunt, autor kultowego “Your Beautiful” czy “Goodbye My Lover” to nie tylko znany na całym świecie muzyk, ale i… zasłużony, były żołnierz! Artysta, który 29 maja wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi, wyznał, że świat zawdzięcza mu powstrzymanie III wojny światowej. Co, znany ze swojego poczucia humoru James, miał na myśli? 

James Blunt to uwielbiany artysta, który już od 17 lat podbija radiowe listy przebojów. Aż trudno uwierzyć, że od jego debiutu minęło już tyle czasu! W końcu hity z pierwszego albumu artysty takie jak “You’re Beautiful” czy “Goodbye My Lover” zupełnie nie straciły swej mocy i do dziś królują w odbiornikach na całym świecie.
 

 

Właśnie ze względu na takie utwory, które nie przestają wzruszać pomimo upływu lat, James Blunt zebrał największe przeboje w jedno niepowtarzalne wydawnictwo “The Stars Beneath My Feet (2004-2021)”. To zaskakująca okładka płyty, na której muzyk występuje w wojskowym kasku, wywołała dyskusję o przeszłości Jamesa w armii oraz jego zdumiewające wyznanie odnośnie zatrzymania III wojny światowej.
 

To prawdziwa historia! W 1999 roku prowadziłem wojsko NATO z Macedonii na lotnisko w Kosowie. Nie dowodziłem nimi, po prostu dobrze czytałem mapę i wyznaczałem drogę. Okazało się, że na lotnisku czekało na nas wojsko rosyjskie. Dostaliśmy rozkaz, żeby ruszyć do natarcia i ich obezwładnić. Na szczęście nasz generał zdecydował, że nie pozwoli, aby jego żołnierze byli odpowiedzialni za wybuch III wojny światowej i do starcia nie doszło. W ten sposób powstrzymaliśmy wojnę! – śmiał się James w wywiadzie dla brytyjskiego programu telewizyjnego The Project.

Wkrótce po “powstrzymaniu” III wojny światowej, James spróbował swoich sił w muzyce i to w tej dziedzinie pozostał, przez lata dostarczając nam uwielbiane hity. Wszystkie jego najpiękniejsze kompozycje, wykonania na żywo oraz kilka zupełnie nowych kawałków znajdziemy na najnowszej płycie “The Stars Beneath My Feet (2004-2021)”. Co więcej James ze swoim “The Greatest Hits” wyrusza od nowego roku w światową trasę koncertową. 

Kocham jeździć na trasy, dawać koncerty i zawsze mówię, że brzmię lepiej na żywo! Jakiś czas nie byliśmy w stanie grać, ale w końcu możemy wrócić. (…) Jedziemy w trasę z moimi największymi hitami, które publiczność zna doskonale, więc będziemy się niesamowicie bawić. Nie mogę się doczekać! – przyznał James w wywiadzie dla programu telewizyjnego This Morning.

W ramach wspomnianej trasy James Blunt zawita także do Łodzi! Jego koncert zaplanowany jest na 29 maja 2022 roku w Atlas Arenie. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie: biletserwis.pl. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.