11 września 2019

James Blunt to artysta, który rozkochał w sobie miliony fanek na całym świecie. Znany jest nie tylko z genialnych przebojów, ale także ze swojej miłości do… Polski! Już za kilka miesięcy ponownie odwiedzi nasz kraj, by tym razem wystąpić w Arenie Gliwice.

 

Ostatni polski koncert Jamesa Blunta okazał się wielkim sukcesem. W maju 2018 roku warszawska hala COS Torwar zapłonęła najgorętszymi balladami Brytyjczyka. Znane na całym świecie hity, w tym najsławniejszy„You're Beautiful” sprawiły, że emocje sięgnęły zenitu, a fani zapragnęli…. więcej! Dlatego też Jamesa Blunta ponownie zobaczymy w Polsce 7 marca i to w przededniu Dnia Kobiet! Wprawdzie wśród pań artysta ma najwięcej fanów, ale to nie znaczy, że na koncercie nie będą się bawić także panowie!

 

 

W wywiadzie, przy okazji poprzedniej wizyty w naszym kraju, James Blunt wspominał dotychczasowe polskie koncerty w wyjątkowy sposób:
– Polska publika jest niesamowicie ciepła. Grywam wiele koncertów na całym świecie każdego wieczoru. Obserwuję reakcje i naprawdę mogę stwierdzić, że Polacy są wyjątkowo ciepłymi ludźmi. Ja jestem Anglikiem, a Anglicy są bardziej powściągliwi i wycofani, ale kiedy Polacy na moich koncertach zaczynają skakać, krzyczeć i generalnie wspaniale się bawić – to po prostu jestem zachwycony! Kocham ich!

 

James Blunt znany jest ze swoich wspaniałych koncertów, na których emanuje optymizmem i energią. W rozmowie zdradził, że po zakończeniu występu lubi przedłużyć ten wyjątkowy nastrój i celebruje go wraz ze swoimi muzykami oddając się dobrej zabawie. Wokalista opowiedział także co robi przed każdym wejściem na scenę:
–  Zazwyczaj siedzę w garderobie i gram na gitarze, czasem udaje mi się też rozpocząć komponowanie nowych kawałków. Niekiedy po prostu dzwonię do przyjaciół i mojego domu. Staram się też sprawdzić jak wygląda okolica, w której gram koncert. Nastawiam się na szybkie zwiedzanie, bo inaczej nie mógłbym czegokolwiek zobaczyć.

 

Okazuje się, że artysta, będący od 15 lat na scenie, jest na co dzień po prostu zwyczajnym człowiekiem, który swoją naturalnością i muzycznym wdziękiem podbija cały świat!