27 kwietnia 2018

James Blunt i DJ Lost Frequencies połączyli siły i nagrali wspólnie piosenkę. To bardzo taneczna propozycja, zupełnie inna od przeboju „You're beautiful”. Być może najnowszy utwór usłyszymy podczas nadchodzącego koncertu Jamesa Blunta w Polsce? Przekonamy się już 12 maja na warszawskim Torwarze.

Piosenka „Melody” właśnie ujrzała światło dzienne. Nagranie pierwotnie nosiło tytuł „Hey, Melody” i było studyjną wersją utworu Jamesa Blunta, któremu towarzyszył Steven Mack – współtwórca tekstu i koproducent piosenki „Shape of You”, wielkiego hitu Eda Sheerana. Sam James Blunt zauważa, że piosenka muzycznie i stylistycznie znacząco różni się od jego pozostałych kawałków. – Ten utwór w ogóle nie pasował do mojego albumu, ale pokochałem go. Kiedy Lost Frequencies proponował wzajemną współpracę – byłem wstrząśnięty! – mówi James Blunt w wywiadzie dla Billboardu.

 

Lost Frequencies, a właściwie Felix De Laet jest belgijskim, DJ-em, muzykiem i producentem muzycznym, który rozwinął swoją karierę na przełomie zaledwie kilku ostatnich lat. Jest znany między innymi z hitów, takich jak „Are You with Me”, „Reality” i „Beautiful Life”.

 

 

– Byłem już od dawna fanem Lost Frequencies i naprawdę chciałem, żeby ten utwór został usłyszany. Felix wyrwał z tej piosenki refren i zaczął pracować nad jego magicznością, tworząc tym samym wspaniały letni kawałek! – opowiada Blunt.
Z kolei Felix De Laet w wywiadzie dla Billboardu mówi: – Zawsze byłem fanem Jamesa Blunta, więc zapytałem go o zrobienie remiksu dla jednego z jego kawałków. Później zaczęliśmy rozmawiać i  zaproponowałem, że zamiast zrobienia remiksu, lepiej będzie, jeśli stworzymy razem oryginalny track! To też, kiedy James wysłał mi demo „Melody”, zacząłem natychmiast na nim pracować.

 

Felix De Laet z Lost Frequencies przyznaje, że stworzył różne wersje piosenki, ale za każdym razem pytał swój zespół, co o niej sądzą. Tak długo sprawdzał i zmieniał, aż powstała wersja finalna. – To była naprawdę krótka współpraca, biorąc pod uwagę, że obaj z Bluntem byliśmy w trasach koncertowych i mieliśmy dodatkowo wiele innych projektów. Jestem więc bardzo szczęśliwy, że wspólnie odnaleźliśmy taką wersję tego kawałka, w której nasze światy są perfekcyjnie zbalansowane.

 

Utwór „Melody” właśnie się ukazał, za to James Blunt wraz ze swoimi fenomenalnymi utworami wystąpi już 12 maja w warszawskiej hali COS Torwar. Może wśród nich znajdzie się nowy kawałek? Trzeba to sprawdzić! Ostatnie wejściówki na to wydarzenie można nabywać przez strony: bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.