17 października 2019

Już za kilka dni James Blunt wyda swoją najnowszą płytę zatytułowaną „Once Upon A Mind”. Znamy już kilka piosenek – łatwo wpadają w ucho i mogą zostać prawdziwymi hitami. Usłyszymy je również 7 marca podczas solowego koncertu w Arenie Gliwice. Czy grono rozkochanych w twórczości balladowej artysty powiększy się  o nowe fanki w naszym kraju?

 

James Blunt zyskał sławę po tym jak w 2004 roku wypuścił w świat swój pierwszy album „Back To Bedlam”. Krążek osiągnął rekordy sprzedaży między innymi dzięki piosence „You’re Beautiful” – do dzisiaj uwielbianej przez fanów. Artysta do tej pory sprzedał ponad 23 miliony egzemplarzy płyt!Teraz, po piętnastu latach intensywnej kariery muzycznej, przyszła pora na szósty krążek artysty. Czy kolejny album przyniesie równie wielkie zainteresowanie? O tym przekonamy się już niebawem – premiera nowego krążka zaplanowana została na 25 października.

 

Nowa płyta „Once Upon A Mind” jest dla artysty dużym wyzwaniem, ponieważ zdecydował się opisać swoje życie i swoje najbardziej osobiste momenty:
Uważam, że to najbardziej szczere dzieło, jakie kiedykolwiek napisałem. Każdy z utworów na nowej płycie reprezentuje sytuację, przez którą przechodzę czy też przechodziłem. To bardzo osobisty materiał, z którego jestem szalenie dumny i którym się dzielę – zdradza Brytyjczyk w rozmowie dla RollingStone.com. „Once Upon A Mind” będzie się składał z 11 utworów.

 

James Blunt nie pozostawił swoich fanów w całkowitej niepewności – stopniowo dawkuje im emocje, publikując nowe utwory w sieci. Ostatnio, premiery te mają miejsce regularnie co piątek.
Pierwszy opublikowany singiel „Cold” jest utworem numer 2 na premierowej płycie. Opowiada o trudnej miłości na odległość, którą dzieli ocean. James śpiewa, że bez bliskości z ukochaną czyni go to innym człowiekiem, a w afekcie staje się „po prostu zimny”. Singiel jest bardzo melodyjny, więc od razu wpada w ucho.

Drugim wypuszczonym w świat kawałkiem jest piosenka „Champions”, która na płycie widnieje pod numerem 3. „Champions” – jak to w stylu mistrza ballad – opisuje uczucie. Tekst opowiada o tym, że trzeba stawić czoła przeciwnościom świata, zaangażować się ze wzajemnością, bo tylko wtedy można zostać mistrzami własnego związku. Utwór „Champions” charakteryzuje się w pierwszej części lekką i klimatyczną muzyką w wykonaniu gitary, a w drugiej partii – przeradza się w dość mocne brzmienie z oryginalnie brzmiącymi chórkami. To również materiał na hit!

 

Trzecim kawałkiem, który upublicznił artysta jest utwór „I Told You” – numer 8 na krążku.

 

 

Opowiada on o tym, że cokolwiek by się nie działo, to mężczyzna zawsze będzie przy kobiecie, a nawet jeśli nie fizycznie, to doda jej otuchy w każdym podjętym przez nią działaniu, szanując i dbając o to, by sama swoją uwagę skupiała na sobie:
Kochanie, dbaj o swoje serce, każdego dnia, kiedy nie jestem przy tobie,
(…) Kochanie byłem z tobą od samego początku, pamiętaj o tym, mówiłem ci!

Ach, ten James Blunt! Zdecydowanie nie można odmówić mu romantyzmu!
Singiel „I Told You” jest bardzo rytmiczny, harmonijny i wprost zachęca do nucenia czy nawet kołysania się. Zdecydowanie można stwierdzić, że Blunt jest jak wino – im starszy tym lepszy!

„Monsters” to kolejna piosenka Blunta, która zostanie upubliczniona już w najbliższy piątek. A w kolejny piątek światło dzienne ujrzy cała płyta, którą już teraz można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony artysty: www.jamesblunt.com

 

James Blunt wystąpi w Polsce 7 marca w Arenie Gliwice. Bilety dostępne są na stronie www.prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Na koncert w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice.