James Blunt – horror, kryminał, czy komedia romantyczna?

2 marca 2018

P.S. Kocham cię, Project X, Chirurdzy, CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku – we wszystkich tych filmach i jeszcze wielu innych pojawił się… James Blunt! Trudno uwierzyć? Ależ tak, bo to właśnie muzyka Jamesa Blunta niejednokrotnie wykorzystywana jest w wielkoekranowych produkcjach! Jego piosenki usłyszymy także na żywo, podczas polskiego koncertu. Brytyjczyk zaśpiewa 12 maja w warszawskim Torwarze.

 

Nikt nie zaprzeczy, że muzyka Jamesa Blunta ma nie tylko wyjątkowy, romantyczny charakter, ale potrafi też bardzo wzruszać. Nic więc dziwnego, że kompozycje tego artysty chętnie wykorzystywane są w produkcjach filmowych. Czy jest coś, co widza rozczuli bardziej w kulminacyjnym momencie filmu niż wzruszająca ballada Jamesa Blunta? Wiedzieli o tym także reżyserzy wielu światowych produkcji filmowych i postawili na twórczość tego wokalisty. Jak widać słusznie, ponieważ wiele z nich to znane produkcje, często powtarzane w telewizjach. Kochają je również widzowie.


Organizator koncertu Jamesa Blunta w Polsce postanowił zrobić zestawienie popularnych filmów, w których pojawiła się muzyka tego artysty. Do najbardziej rozpoznawalnych tytułów należą z pewnością:  P.S. Kocham cię, Project X, Męsko-damska rzecz, Państwo Młodzi: Chuck i Larry, czy Babskie wakacje. Równie chętnie umieszczano utwory Brytyjczyka w serialach. Na liście największych i najbardziej znanych produkcji serialowych można zaliczyć: Chirurdzy, CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, Zabójcze umysły, czy Bates Motel. Muzyka Jamesa Blunta pojawiła się również polskim filmie.

 

 

Tylko mnie kochaj w reżyserii Ryszarda Zatorskiego – okazało się niezwykle popularną i chętnie oglądaną produkcją w Polsce. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że film z udziałem Macieja Zakościelnego, Agnieszki Grochowskiej i Julii Wróblewskiej jest klasyką polskiej komedii romantycznej – nic więc dziwnego, że to właśnie You're beautiful Jamesa Blunta znalazło się w Tylko mnie kochaj.

 

W zestawieniu 10 najbardziej znanych produkcji kinowych prowadzą na równi dwa utwory. Są to: You're Beautiful i High.

1. P.S. Kocham cię – Same Mistake
2. Męsko-damska rzecz – High
3. Project X – You're Beautiful
4. Państwo Młodzi: Chuck i Larry – You're Beautiful
5. Zabójcze umysły – Tears and Rain
6. Chirurdzy – High
7. CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku – High
8. Babskie wakacje – Goodbye My Lover
9. Tylko mnie kochaj – You're Beautiful
10. Bates Motel – Bonfire Heart

 

Różnorodność gatunków filmowych jest zdumiewająca. Od słodko-gorzkich „wyciskaczy łez” jak melodramat – P.S. Kocham cię, przez lekkie i łatwe w odbiorze komedie romantyczne: Męsko-damska rzec, Tylko mnie kochaj, Państwo Młodzi: Chuck i Larry, wywołujące gromki śmiech komedie: Project X, Babskie wakacje, czy trzymające w napięciu kryminały i thrillery – CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, Zabójcze umysł, Bates Motel, a skończywszy na serialu obyczajowym Chirurdzy. Jak widać, muzyka Jamesa Blunta, jest trudna w kategoryzacji i nie ma reguły, w jakich gatunkach filmowych jego twórczość wykorzystywana jest najchętniej.


Brytyjczyk stanowi ciekawą propozycję muzyczną dla każdego rodzaju kina.
Z pewnością piosenki, które znamy z filmów wypełnią także polski koncert Jamesa Blunta. Artysta zaśpiewa 12 maja w warszawskiej hali COS Torwar. Bilety można nabywać poprzez strony: bilety.imprezyprestieg.com. eBilet.pl, oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.  

 

 

Galeria