26 września 2012

Coraz mniej czasu pozostaje do koncertu Jennifer Lopez. Organizatorzy zadbali o odpowiednią organizację ruchu w czasie tego wydarzenia.

Organizacja ruchu wokół stadionu będzie przebiegać podobnie jak w przypadku meczów piłkarskich rozgrywanych na PGE Arenie. Zamknięta zostanie ulica Uczniowska. Dla uczestników koncertu zostaną przygotowane specjalne parkingi (mapa w załączniku). Po zapełnieniu parkingu P 4 oraz parkingu Targów Gdańskich, samochody kierowane będą na tymczasowe parkingi wzdłuż ul. Marynarki Polskiej (ZDiZ określi i oznakuje miejsca do parkowania).
 
Pociągi dla uczestników koncertu będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy w ząłczeniu. Wszystkie odjazdy będą miały miejsce ze stacji Gdańsk Główny z peronu 3. SKM przygotuje oznakowanie peronu 3 „kierunek PGE Arena, MTG Amber Expo”. Poza tym, organizator zaplanował akcję informacyjną dla uczestników koncertu. Ważne komunikaty dla widzów (dotyczące głównie transportu) będą pojawiać się na monitorach przed i po zakończeniu koncertu.
 
W ważnych miejscach zostaną również umiejscowieni wolontariusze. Znajdą się oni na peronie trzecim stacji Gdańsk Główny, na stacji Gdańsk Stadion – Expo, w okolicach ulic Żaglowej i Marynarki Polskiej, a także na przestrzeni pomiędzy kontrolą wstępną na bramach i promenadą.
 
Organizatorzy informują również, że w dniu koncertu będzie można nabywać bilety w specjalnym namiocie, który zostanie ulokowany przy bramie numer 8 PGE Areny od strony ulicy Żaglowej (naprzeciwko budynku MTG Amber Expo).