10 sierpnia 2021

Izabela Trojanowska będzie gościem Budki Suflera podczas koncertu w Lublinie. Artystka zaprezentuje swoje największe przeboje w trakcie imprezy poświęconej pamięci Romualda Lipko. Jej evergreen „Wszystko, czego dziś chcę”, podobnie jak i największe hity Budki Suflera, zabrzmią 21 sierpnia w lubelskim Parku Saskim.


Koncert Budki Suflera i jej gości uświetni uroczystość nadania Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie imienia Romualda Lipko. Zmarły przed półtora roku kompozytor był autorem największych polskich przebojów, które stworzył nie tylko dla Budki Suflera, ale również dla Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Urszuli czy Felicjana Andrzejczaka.


Współpraca Budki Suflera i Izabeli Trojanowskiej rozpoczęła się w 1980 roku i szybko okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Artystka i zespół wylansowali takie przeboje jak: „Wszystko czego dziś chcę” czy „Tyle samo prawd, ile kłamstw”. To właśnie kompozycje Romualda Lipko napisane specjalnie dla artystki przyczyniły się do jej największej popularności w Polsce.


„Na początku szalonych i wspaniałych lat osiemdziesiątych razem z Romualdem Lipko i Andrzejem Mogielnickim udało nam się przygotować taki repertuar, który zelektryzował ludzi” – tego rodzaju wpis można odnaleźć na oficjalnej stronie internetowej artystki. W jej wykonaniu popularne były jednak nie tylko piosenki. Pół Polski próbowało śpiewać jak Trojanowska, „czesać się na Trojanowską”, a nawet kopiować jej oryginalne stroje. Była bohaterem snów i marzeń zwłaszcza męskiej części publiczności. Popularność zdobyta na scenie muzycznej zaowocowała także rolami filmowymi i teatralnymi.


W dorobku Izabeli Trojanowskiej, która po okresie współpracy z Budką Suflera, jako solistka wypłynęła na szerokie wody, znajdziemy 12 płyt, 10 ról filmowych i serialowych oraz 10 – teatralnych. Artystka wciąż okazjonalnie występuje z Budką Suflera. Teraz nie odmówiła udziału w koncercie z okazji nadania Muszli Koncertowej w Lublinie imienia Romualda Lipko.

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 roku o godz. 19.00.
Rezerwacja i odbiór bezpłatnych wejściówek na miejsca siedzące rozpocznie się 11 sierpnia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz pod adresem [email protected]. Jedna osoba będzie mogła zarezerwować maksymalnie cztery wejściówki. Kasa będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-18.00 tel. 81 466 61 40. Więcej informacji na www.ck.lublin.pl oraz na facbook.com/centrumkulturywlublinie.