16 października 2015

Indila to francuskojęzyczna piosenkarka pochodzenia indyjsko-algiersko-kambodżańsko-egipskiego, która podbiła serca fanów na całym świecie, bijącym rekordy odsłuchań, hitem "Dernière danse". Jak przyznała artystka, jej debiutancki singiel to opowieść o cierpieniu związanym z utratą bliskiej osoby oraz o poczuciu wyłączenia z otaczającej rzeczywistości, które towarzyszy dziś wielu ludziom na całym świecie. W 2014 roku Indila wydała swój debiutancki album "Mini World", na którym znalazło się dziesięć utworów. Krążek dotarł do pierwszej piątki najczęściej kupowanych albumów m.in. we Francji, w Belgii oraz Polsce, gdzie zdobył także status podwójnej platynowej płyty.

– Indila to bez wątpienia jedno z najnowszych muzycznych objawień europejskiej sceny muzycznej. Swoim debiutanckim singlem w bardzo krótkim czasie podbiła listy przebojów nie tylko w rodzimej Francji, ale także w Belgii, Szwajcarii, czy Grecji. Gdy niemalże natychmiast zdobyła również serca polskiej publiczności, a utwór "Dernière danse" stał się Przebojem Roku 2014 w RMF FM, było dla nas oczywiste, że musimy zaprosić artystkę do naszego kraju – przyznaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

Warto podkreślić, że Indila nie będzie jedyną gwiazdą, która wystąpi przed warszawską publicznością w ramach Love Festivalu. Zaproszenie organizatorów przyjęły także dwie utalentowane, polskie wokalistki: Ania Dąbrowska oraz ZAGI. Pierwsza z nich szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako dawna uczestniczka programu Idol, który otworzył jej drogę do solowej kariery. Ania wydała dotąd pięć albumów studyjnych, z których aż cztery uzyskały status platynowych. Wokalistka jest jedną z najczęściej nominowanych polskich gwiazd do Nagrody Muzycznej Fryderyki, posiadając na swoim koncie już osiem statuetek.

Druga z artystek, ZAGI, to tak naprawdę Natalia Wójcik. Choć młoda wokalistka stawia dopiero pierwsze kroki w branży muzycznej, ma już na koncie pierwsze sukcesy. Opublikowany przez nią we wrześniu 2013 roku utwór „Być” już w trakcie pierwszych trzech miesięcy uzyskał 30.000 odtworzeń na portalu YouTube. Styl ZAGI można określić mianem muzyki indie, a jej utwory charakteryzują poetyckie teksty i akustyczne, alternatywne brzmienie.
15 listopada podczas Love Festivalu  zabraknie natomiast zespołu LemON, którego występ był wcześniej zapowiadany w ramach tego wydarzenia.

Pierwsza edycja Love Festival, z udziałem Indilii, odbędzie się w warszawskiej hali Torwar. Wejściówki na to wydarzenie można cały czas nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

 

 

 

Galeria